Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Ventura fiton “derbin” me De Biazin

Trajneri ynë nuk e arriti dot stolin e Italisë, pasi Antonio Konten do ta zëvendësojë një tjetër ish i Torinos… “profesori” Xhani De Biazi duhet të vazhdojë të mendojë seriozisht…

Kalitje / Nga 27-shi -

Sopoti, rënia e “Rilindjes”

U nis në fillim të edicionit për të ardhur në Superiore, kishte mbështetjen e jashtëzakonshme të deputetit Tauland Balla, i cili e veshi me ngjyrat e “Rilindjes”, por asgjë nuk…

Kalitje / Nga 27-shi -

Elis Bakaj, lamtumirë Tirana!

E mbylli sezonin në mënyrën më të mirë të mundëshme, me një gol spektakolar ndaj Vllaznisë, madje gjatë sezonit dëshmoi së është një nga futbollistët më të talentuar që luajnë…

Kalitje / Nga 27-shi -

Partizani hap kampionatin

Emiliano Vila shënon në minutën e fundit të transfertës së Korçës dhe tashmë i ka të gjitha mundësitë për të luftuar deri në minutën e fundit për titullin e madh…

Kalitje / Nga 27-shi -

Partizani pret trenin e fundit

Rreth 600 forca policie do të jenë të angazhuara për ndeshjen e Korçës, ku pritet një 90 minutësh i nxehtë Pavarësisht humbjes shokuese në “Qemal Stafa” ndaj Bylisit, ëndërra e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Gentjan Muça: Jam fetar, nuk jam racist

Futbollisti i Tiranës, Gentjan Muça, ka dalë përpara gazetarëve në sallën e konferencave për shtyp të klubit, për t’i kërkuar Komisionit të Apelit pranë FSHF-së ta rishikojë vendimin për pezullimin…