Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Van Gal, në gjunjë në sytë e Ferguson

Komplikohet edhe më shumë situata e Mançester Junaitid, për sa i përket objektivit Champions. “Djajtë e Kuq” janë mundur 1-0 nga Uest Bromuiç në “The Hawthorns”. Skuadra e Van Gal…

Kalitje / Nga 27-shi -

Milan, Baloteli tjetër bllof

“Ky Milan nuk është i aftë të fitojë 9-10 ndeshje në radhë”, ka thënë Mihajloviç, por humbja ndaj Sasuolos ka ardhur pikërisht atëherë kur nuk duhej. Baloteli duket se ka…

Kalitje / Nga 27-shi -

Neimar, dhurata 200 milionëshe për Pep

Guardiola nuk mundi ta kishte në skuadër sulmuesin brazilian Neimar, pasi me mbëritjen e këtij të fundit tek Barcelona, trajneri katalanas u transferua tek Bajerni i Mynihut. Por mund të…

Kalitje / Nga 27-shi -

Vllaznia në pikë të hallit

Sezonet e fundit e kanë shoqëruar Vllazninë me probleme të mëdha, por duket se këtë rradhë konkurencën për të mbijetur në Superiore e ka vërtetë shumë të madhe. Pavendosmëria e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari, braktisur edhe nga Allahu

Flamurtari është kthyer në një thes i shpuar, që mbushet dhe rimbushet me para dhe asnjëherë nuk peshon. Skuadra vlonjate është ndërtuar fillimisht me shpenzime të mëdha gjatë merkatos së…

Kalitje / Nga 27-shi -

Ronaldo tmerron Romën

Një ndeshje stërvitore e Real Madrid ndaj Selta Vigos së vendit të pestë në Primera Division. “Los Blancos” kanë fituar 7-1 dhe katër here ka firmosur pikërisht Ronaldo. Seria e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Derbi i Londrës lahet në gjak

Ndeshja midis Totenhamit dhe Arsenalit, derbi më i ashpër i Londrës ka filluar pas tensionesh në rrugët që të çonin në stadiumin e Spërsave, “White Hart Lane”. Incidentet e regjistruara…

Kalitje / Nga 27-shi -

Teuta rigjen Europën…

Nëse kampionati do të përfundonte sot, Teuta do të ishte skuadra që nuk do të pushonte në verë për hir të Europa League, ndërsa Tirana do të kishte kohë të…