Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Gentjan Muça: Jam fetar, nuk jam racist

Futbollisti i Tiranës, Gentjan Muça, ka dalë përpara gazetarëve në sallën e konferencave për shtyp të klubit, për t’i kërkuar Komisionit të Apelit pranë FSHF-së ta rishikojë vendimin për pezullimin…

Kalitje / Nga 27-shi -

Korabi në Kategorinë Superiore

Komisioni i Disiplinës ka thënë fjalën e fundit dhe tashmë Korabi i Peshkopisë do të jetë pjesë e Kategorisë Superiore për sezonin e ardhshëm. Por këtë të drejtë e ka…

Kalitje / Nga 27-shi -

Sot, dita e “gjykimit”…

Pikërisht sot është ndoshta 90 minutëshi, kur të gjithë futbollistët e angazhuar, ata të Superiores, apo të Kategorisë së Parë, kanë në këmbët e tyre mundësinë e suksesit, apo ta…

Kalitje / Nga 27-shi -

Juventus, presing për Shkodranin

Për 15-20 ditë pritet një përgjigje përfundimtare nga Pol Pogba, nëse dëshiron të qëndrojë, ndërsa për Mustafin bisedimet me Valencian kanë avancuar, madje flitet për një shifër transferimi rreth 15…

Kalitje / Nga 27-shi -

Simeone mbërrin në Milano

Një tjetër shuplakë për “tika-taka”, ndërsa Bajerni i Guardiolës ishte i mallkuar nga spanjolët. Pas Realit dhe Barcelonës eleminohet edhe nga Atletiko Atletiko e Madrid arrin e para në Milano…