- Advertisement -

AUTHOR NAME

27.al

4560 POSTIME
0 Komente

A qan burri?

Nga Ilir Hoxholli “Këta djemtë kanë ardhur nga Tirana për të të ndihmuar”, ishin fjalët e Ledionës, gazetares që kishte bërë rastin publik. I zgjata...

Kur komunistët donin t’i çonin çamët mish për top në luftën civile greke

Nga Alba Haruni Hapja e arkivave me mbishkrimin “sekret”, të periudhës komuniste, përveç të tjerash do të sjellë informacione të reja edhe për mënyrën se...

“Konspiracioni” që qëndron pas PDIU-së

Nga Shpëtim Idrizi Çështja Çame po njeh një zhvillim të rëndësishëm dhe cilësor. Brukseli i kërkon Tiranës dhe Athinës të vendosin mekanizmin e dialogut, hap...

Kushtetuesja, kur frika fiton mbi Amerikën

Nga Skënder Minxhozi Mesa duket reforma në drejtësi do të hyjë në analet e shtetit shqiptar, si tentativa për ndryshim më e anatemuar dhe e...

Vëllai i madh, Erdogan

Nga Enkel Demi Kur dikur fëmijët grindeshin për lojën me top, humbësi kërcënonte: “Do i them vëllait, keni për ta parë!”. Vëllai i madh në...

A duhet në votimin tonë koncepti i “NOTA” ose vota kundër të gjithëve

Nga Ben Andoni Përpara shtjellimit të idesë, nëse duhet futur apo jo në fletëvotimin shqiptar ky zë, duhet shpjeguar koncepti i NOTA-s. Kjo e fundit...

Andrea apo Sula… është vetëm çështje emri

Nga Saimir Demi Të prodhosh spektakël në futbollin që luhet brenda këtij territori ku jetojmë është fare e pamundur, madje as që duhet ta pretendojmë....

Dhjetë pika për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Shqipëri

Nga Veton Surroi Kosova është shtet i qytetarëve të saj, me shumicë shqiptarë. Në pamundësi që Shqipëria, për shkaqe historike, të bëhet shtet i shqiptarëve,...

Shpëtim Idrizi: Kush e izolon Çështjen Çame vetëm tek çamët synon dështimin e saj

Është mbledhur Këshilli Kombëtar i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Kreu i kësaj partie është shprehur se ministri i jashtëm Nikos Kotzias ngjante me...

Latest news

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...
- Advertisement -