Autor: 27.al

OpEd / Nga 27.al -

Republikë “kokëderrash”

Nga Skënder Minxhozi Ja ku e gjetëm edhe një epitet tjetër për ata që na kanë qeverisur në 24 vjetët e fundit. Sipas ish-kryeministrit Pandeli Majko (i cili nuk e…

OpEd / Nga 27.al -

Në Elbasan po përsëritet Tropoja

Nga Enkel Demi Ngjarja e Elbasanit është nga ato që e nxjerr mbretin gollomesh. Në fundvit ka patur një debat të ashpër mes ministrit të Brendshëm dhe opozitës për të…

Telegrama / Nga 27.al -

Sondazhi/ PD 29 % përkundrejt PS 27%

  Në se do të zhvilloheshin zgjedhjet nesër, 16% votojnë LSI, 8% PDIU, 3% PR dhe 3% partitë e tjera [democracy id=”3″] Partia Demokratike rezulton fituese e sondazhit të organizuar…

Floktore / Nga 27.al -

Aktori bëhet baba në moshën 90 vjeç

Raffaele Pisu është 91 vjeç. Dikur në vitet ’50 – ’60 ka qenë një aktor mjaft i njohur në Itali, veçanërisht në teatër, por edhe në televizion. Gjithsesi tani me…