Vlorë/ Sekuestrohen dy skafe, dyshohet se do përdoreshin për trafik droge

Policia e Vlorës ka bërë të mundur sekuestrimin e dy mjeteve lundruese, pasi dyshoheshin se do të përdoreshin për trafik  droge. Mjeti i parë lundrues, një skaf plastik, pa emër, me gjatësi 7.5m dhe gjerësi 2.2m, me dy motora të fuqishëm dyshohet  se ka ardhur nga Italia dhe se drejtohej nga dy italianë, të cilët … Vazhdoni me leximin e Vlorë/ Sekuestrohen dy skafe, dyshohet se do përdoreshin për trafik droge