- Advertisement -

TAG

socialistët

Video virale/ Vendi përmbytet, socialistët harbohen në luks (film)

Duket sikur koha ngel në vend, kur qeverisin socialistët. Jo vetëm pse integrimi dhe zhvillimi kanë ngecur, as sepse nuk kujdesen për shqiptarët dhe kur...

VOA: Socialistët kërkojnë shkarkimin e Malajt nga Këshilli i BSH

Në Shqipëri shumica socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shkeljeve...

Socialistët si ato gocat: “mbulohu mi, se dole fushë!”

Nga Dritan Shano A ka ngel të paktën ndonjë burë shteti shqiptar në PS (se burrë snuk), apo do vazhdoni të zgërdhiheni si koreanoveriorë, dhe...

Edi Rama kërkon çamë me qira

Edi Rama, i cili e kërkoi tepsinë vetëm për socialistët, është shumë i vëmendshëm të gjejë aleanca apo njerëz që dalin tepër si mish...

Protesta e studentëve konfuze, pa udhëheqje

Nga Mustafa Nano* Kur nisi protesta e studentëve, të gjithë u vunë në mbështetje të saj. Ishte një festival solidariteti. Kurrë nuk ishin parë ndonjëherë...

Socialistëve u ka hyrë frika në palcë nga reforma

Nga Mustafa Nano Në nenin 73, pikën 2 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, përcaktohet qartë se “deputeti nuk mund të arrestohet, atij nuk mund...

Salianji: Në çadër mund të vijnë edhe komunistë edhe socialistë

  Gazetari Enkel Demi i ka bërë një pyetje të drejtëpërdrejtë Sekretarit për Aksionin Qytetar në PD Ervin Salianji pse është në çadrën e opozitës...

Si i humbi Rama 18428 anëtarë të PS-së!

Nga Luljeta Progni Socialistët u ftuan të shtunën nga kryetari Edi Rama t’i drejtohen kutive të votimit për t’iu përgjigjur pyetjes: Kur Partia Socialiste është...

Latest news

Makina fluturon në ajër motorin e Fast food-it në Korçë, transportohet me urgjencë në spital drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një automjet është përplasur me një motor ‘Fast foodi’ në zonën e auajtur...

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...
- Advertisement -