- Advertisement -

TAG

Partia Socialiste

Tërhiqet kandidati i PS në Durrës, akuzon partinë e tij dhe Vangjush Dakon për manipulime

Dy ditë para votimit për kryetar të PS-së në Durrës, është tërhequr nga gara, kandidati Ardit Kërtusha. Përmes një postimi në Facebook, Kërtusha shprehet se...

Ligji antishpifje/ Ditmir Bushati kundër grupit të PS-së: Bie ndesh me Këshillin e Europës

Ligji antishpifje që pritet të kalojë sot në Kuvend nga ana e Partisë Socialiste ka nxitur debate dhe vetë brenda grupit parlamentar të kësaj...

Kundër dhunës ndaj fjalës së lirë!

*Postim nga 15 Apr 2010 i faqes zyrtare të Partisë Socialiste 

Përplasja për betimet në Kushtetuese, PS propozon ndryshimet që shmangin tërësisht Metën

Partia Socialiste ka propozuar disa ndryshime për betimet në organet e gjyqësorit duke patur fokusin tek Gjykata Kushtetuese. “Abc News” ka zbardhur këto ndryshime, të cilat...

Spartak Braho kërcënon përsëri Agron Tufën: Edhe atje ku ka kërkuar azil politik të mos gjejë vrimë ku të futet…

I menjëhershëm ka qenë reagimi i shkrimtarit Agron Tufa pas një artikulli të publikuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho. Tufa, i cili...

Për çfarë ka rënë dakord në Athinë Edi Rama?

Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin e Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE, Manolis Kefalogiannis ka dhënë një intervistë për faqen online, European Western...

Mitingu i PS në Elbasan, PD: Mijëra euro zbukurime për të pritur Ramën në qytetin më të varfër!

Kryetari i PD-së në Elbasan, Eugen Isaj, ka zbuluar sot falsitetin e mitingut madhështor që PS-ja organizoi në Pallatin e Sportit në Elbasan. Përmes një...

Vendimi për Saimir Tahirin/ Vjen reagimi i parë nga radhët e PS-së: Çështja i takon vetëm drejtësisë shqiptare

Pas dënimit të ish-ministrit Saimir Tahiri me 3.4 shërbim prove, vjen edhe reagimi i parë nga Partia Socialiste. Zëdhënësja e kryesisë së PS-së Elisa Spiropali,...

Paloka: Reforma Zgjedhore “zgjidhje” periferike. Nuk ka marrëveshje PD-PS

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka deklaruar ne nje intervistë për “Koha Jonë” se lajmin e rremë për një marrëveshje “të fshehtë” midis PD...

OSBE anulon negociatat për zgjidhjen e krizës në Shqipëri

Negociatat për ti dhënë zgjidhje krizës politike në Shqipëri duket se janë ende të largëta. Madje dhe delegacioni i OSBE ka bërë të ditur se...

Latest news

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...
- Advertisement -