- Advertisement -

TAG

deputeti i partise socialiste

Kel Demi- deputetit të PS: Jeni parti komuniste, e ka pranuar kryetari juaj! (film)

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ishte i ftuar këtë të martë në emisionin Abc-ja e Mëngjesit me gazetarin Enkel Demi, ku foli për...

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare/ Pse i trembet PS koalicioneve të opozitës? Bushati: Të bindur për fitoren

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në ABC-ja e mëngjesit foli për datën e zgjedhjeve dhe zhvillimet në PS. Ai u shpreh se nuk ka...

“Venecia” aprovoi Metën, Bushati e “pranon”: Mund të jenë bërë gabime me gjyqtarët e Gykatës Kushtetuese (film)

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati i ftuar në studion e “ABC News”, përballë gazetares Juli Xhokaxhi ka komentuar opinion paraprak të përgatitur nga...

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoji, arrestohet Redjan Rraja, fis i deputetit të PS

Policia ka arrestuar shtetasin Redjan Rraja, i cili dyshohet se ka lidhje me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji. Pas një aksioni të gjerë nga policia,...

Berisha kërkon Ramën në parlament, deputeti i PS: Po bën marrëveshje me Bashën në Bruksel

Ka nisur me batuta dhe ironi seanca e sotme plenare mes ish- kryeministrit Sali Berisha dhe deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Në nisje të...

Deputeti i PS thirrje tre policëve: Dorëzohuni dhe dëshmoni

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu me anë të një statusi në Facebook komenton zhvillimet e fundit në lidhje me dosjen “Habilaj”. Ndreu iu bën...

Ministri Klosi dhe deputeti Bushati në ceremoninë e betimit të Trump

Pjesë e ceremonisë së betimit të presidentit të ri të Shteteve të Bashkuar  të Amerikës do të jenë dhe dy përfaqësues të qeverisë shqiptare Në...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -