Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rrezikojnë jetën e forcave të shpëtimit, një pallat pritet të shembet në Thumanë dhe një në Durrës

Nga Ejona 0

Si pasojë e dëmeve të shumta të shklaktuara nga tërmet 6.3 ballë i mëngjesit të djeshëm, një pallat pritet të shembet në Thumanë, si dhe një 12 katësh pritet të shembet në Durrës.

Pallati që do të shembet në Thumanë, është ngjitur me pallatin që u kthye në rrënojë dhe për fat të keq u mori jetën disa personave, ndërkohë që po kërkohet ende për të tjera.

Shembja e pallatit do të kryehet pasi rrezikon jetën e trupave të kërkim-shpëtimit të cilët ende po gërmojnë nën rrënoja për gjetjen e personave.

Ndërkohë raportohet se në zonë janë dy persona nën rrënoja, ndërkohë që po punohet me një gadishmëri shumë të lartë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej