KATEGORI

Floktore

Adele suprizon përsëri, kthehet fëmijë

E imagjinoni dot Adele me flokë të pakrehur dhe nje buzëqeshje pa dhëmbë. Kengetarja britanike ka zgjedhur një foto  kur ishte e vogël për kopertinën...

10 vjet pa Vath Koreshin

Salla e kinemasë së Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi sherbeu dje si pikëtakim mes miqve e kolegëve të shkrimtarit dhe skenaristit Vath Koreshi,...

Jessica Alba: Jam identifikuar me anën time mashkullore

Bukuria e saj është kaq natyrale, ndaj tërheq gjithmonë. Aktorja  Jessica Alba ka pushtuar  kopertinën e revistës së njohur “Cosmopolitan” ku ka bërë dhe...

Së shpejti veshjet mund t’i shkarkoni nga interneti dhe t’i printoni në 3D

Veshjet e shkarkuara nga interneti, të printuara mund të bëhen pjesë e dollapit tuaj. Çka filloi për dizajneren Danit Peleg vetëm si projekt në...

10 yje Hollivudi që janë martuar me njerëz të zakonshëm (foto)

  E keni parasysh filmin romantik “Notting Hill”, ku Julia Roberts që në film luan rolin e një aktoreje të njohur të Hollivudit bie në...

Kanceri i Gjirit, një “superhero” ka një mesazh për gratë (video)

  Një film që mund të shpëtojë jetën tuaj. Ylli i hollivudit Ryan Reynolds u kërkon grave që të bëjnë kontrollin rutinë për të parandaluar...

Elvana Gjata feston datëlindjen në Paris

Kengetarja shqiptare Elvana Gjata ka zgjedhur një prej hoteleve më luksoze në Paris për të festuar ditëlindjen e saj te 29-të.  Ajo ka publikuar...

Testamenti i një legjende

Si në jetë ashtu dhe në vdekje David Bowie nuk është fort i zakontë. Shtypi amerikan ka zbuluar përmbajtjen e testamentit të tij që...

Si i kurseu kjo nuse 10 mijë paund për dasmën e saj

  Një nuse angleze ka arritur që ditën më të lumtur të jetës së saj të mos e kthejë dhe në ditën më të shtrenjtë...

Papa Francesco aktor në një film

  Të gjithë e konsiderojnë një nga papët më simpatikë Papën Francesco, por askujt sia kishte pritur mendja se ai do bënte dhe aktorin. Por...

Lajmet e fundit

“Shuhet” edhe një çift i “Për’puthen”/ Ja detajet që tregojnë se Ana dhe Bruno janë ndarë (FOTO)

Florjana Gjini dhe Bruno Shemsho janë një nga çiftet e formuar në emisionin e dashurisë “Përputhen”. Dyshja që pas daljes së tyre nga programi...

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...

Provimet e Maturës/ Kushi: Ja si mund të veproni nëse s’jeni dakord me vlerësimin

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Fax News ku ka folur lidhur me përgatitjet që po bëhen...

KLP hap rrugën për emërimin e 22 prokurorëve të rinj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka hapur rrugën për emërimet e reja. Në mbledhjen e ditës së sotme u bë me dije se ka...

Zgjedhja e presidentit të ri, Salianji: Fundjava do të nxjerrë zbuluar lojën e pastër të Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar lidhu r me marrëveshjen e Alibeajt dhe Ballës për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai është...