KATEGORI

Floktore

Emocionuese! Nëna dëgjon rrahjet e zemrës së djalit pas vdekjes

  Ky mund të jetë një nga momentet më të dhimbshëm por dhe më të lumtur qe mund të ndjejë një nënë pasi i ka...

Politikani, një ditë në ferr

Një politikan vdes dhe e gjen vetën përpara Shën Pjetrit. Shën Pjetri hap librin e tij lexon emrin dhe i thotë: “Pra, ti je një...

Çështje diversiteti (foto)

Çështje diversiteti: Jennifer Lawrence, Cate Blanchett dhe Lupita Nyong'o Smolder në kopertinën e Vanity Fair. Revista ka zgjedhur te nxjerre ne kopertine gra me prejardhje të ndryshme etnike ne nje kohe kur...

Një tjetër shqiptar në skenën e Sanremos (video)

Kantautori nga Fieri, Ermal Meta, do të ngjitet në skenën e Sanremos, duke shënuar kështu një tjetër sukses të talenteve shqiptare në Itali, pas...

Filmi shqiptar nominuar për Oscar, reagon Serbia

Filmi shqiptar “Shok” i nominuar për çmim Oscar, nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave serbe të cilat e quajnë këtë film si një...

Historia e një familjeje; lanë punën e shkollën për të udhëtuar

"Ishte një mbrëmje normale në shkurt të vitit 2014, kur përjetova një ndjesi, si një tundje sizmike. Kjo ndjesi nuk shkundi botën e dikujt...

Kryeministri Rama përballë humoristit Ermal Mamaqi

Kryeministri Edi Rama është shfaqur të premten mbrëma në emisionin satirik “6 Ditë pa Ermalin”. Në këtë emision, i pari për vitin 2016, kryeministri Rama...

Grida Duma: Bukuria, jo “aset” për të realizuar qëllimet

Ajo  është e bukur. Këtë e shohin të gjithë, por vetë thotë se nuk e perdor bukurinë si aset për karrieren politike. Grida Duma...

Sekreti i lëkurës pa rrudha të Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones e ka lëkurën kaq të pastër dhe pa rrudha dhe me ne fund 46-vjeçarja thotë se mund ta tregojë sekretin e bukurise. Aktorja...

Dashuria e ndaluar që shokoi botën do të ekranizohet

Romanca e tyre shkaktoi një tërmet diplomatik dhe politik. Por historia e jashtëzakonshme e dashurisë mes presidentit të parë të Botsvanës me një angleze të...

Lajmet e fundit

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të enjte pranë Gjykatës së Elbasanit . Mësohet se ngjarja ka ndodhur mes një çifti bashkëshortësh. Nga...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...