KATEGORI

Floktore

Emocionuese! Nëna dëgjon rrahjet e zemrës së djalit pas vdekjes

  Ky mund të jetë një nga momentet më të dhimbshëm por dhe më të lumtur qe mund të ndjejë një nënë pasi i ka...

Politikani, një ditë në ferr

Një politikan vdes dhe e gjen vetën përpara Shën Pjetrit. Shën Pjetri hap librin e tij lexon emrin dhe i thotë: “Pra, ti je një...

Çështje diversiteti (foto)

Çështje diversiteti: Jennifer Lawrence, Cate Blanchett dhe Lupita Nyong'o Smolder në kopertinën e Vanity Fair. Revista ka zgjedhur te nxjerre ne kopertine gra me prejardhje të ndryshme etnike ne nje kohe kur...

Një tjetër shqiptar në skenën e Sanremos (video)

Kantautori nga Fieri, Ermal Meta, do të ngjitet në skenën e Sanremos, duke shënuar kështu një tjetër sukses të talenteve shqiptare në Itali, pas...

Filmi shqiptar nominuar për Oscar, reagon Serbia

Filmi shqiptar “Shok” i nominuar për çmim Oscar, nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave serbe të cilat e quajnë këtë film si një...

Historia e një familjeje; lanë punën e shkollën për të udhëtuar

"Ishte një mbrëmje normale në shkurt të vitit 2014, kur përjetova një ndjesi, si një tundje sizmike. Kjo ndjesi nuk shkundi botën e dikujt...

Kryeministri Rama përballë humoristit Ermal Mamaqi

Kryeministri Edi Rama është shfaqur të premten mbrëma në emisionin satirik “6 Ditë pa Ermalin”. Në këtë emision, i pari për vitin 2016, kryeministri Rama...

Grida Duma: Bukuria, jo “aset” për të realizuar qëllimet

Ajo  është e bukur. Këtë e shohin të gjithë, por vetë thotë se nuk e perdor bukurinë si aset për karrieren politike. Grida Duma...

Sekreti i lëkurës pa rrudha të Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones e ka lëkurën kaq të pastër dhe pa rrudha dhe me ne fund 46-vjeçarja thotë se mund ta tregojë sekretin e bukurise. Aktorja...

Dashuria e ndaluar që shokoi botën do të ekranizohet

Romanca e tyre shkaktoi një tërmet diplomatik dhe politik. Por historia e jashtëzakonshme e dashurisë mes presidentit të parë të Botsvanës me një angleze të...

Lajmet e fundit

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...