KATEGORI

Floktore

Elvana Gjata feston datëlindjen në Paris

Kengetarja shqiptare Elvana Gjata ka zgjedhur një prej hoteleve më luksoze në Paris për të festuar ditëlindjen e saj te 29-të.  Ajo ka publikuar...

Testamenti i një legjende

Si në jetë ashtu dhe në vdekje David Bowie nuk është fort i zakontë. Shtypi amerikan ka zbuluar përmbajtjen e testamentit të tij që...

Si i kurseu kjo nuse 10 mijë paund për dasmën e saj

  Një nuse angleze ka arritur që ditën më të lumtur të jetës së saj të mos e kthejë dhe në ditën më të shtrenjtë...

Papa Francesco aktor në një film

  Të gjithë e konsiderojnë një nga papët më simpatikë Papën Francesco, por askujt sia kishte pritur mendja se ai do bënte dhe aktorin. Por...

Rudina Magjistari flet për mëmësinë

  Prezantuesja Rudina Magjistari po shijoin në maksimum mëmësinë duke u shkëputur nga ekrani që pas lindjes së vajzës së saj të parë, Mia. Në...

Erjon Veliaj organizon festën e shoqes së tij modele

  Festa e datëlindjes është gjithmonë e bukur kur kalon miqtë, por ajo mund të jetë vërtetë e veçantë kur ta organizon vetë kryetari i...

Para Adele, Neil Young dhe Rem …

  "Adele nuk ka dhënë leje për përdorimin e këngëve të tij në mitingje politike," tha në një deklaratë zëdhënësi i artistes që ka arritur...

Donaldin nuk e do as Adele

  Donald Trump duket se mund ta ketë më të lehtë të bëhet President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sesa të ketë një kolonë...

Emocionuese! Nëna dëgjon rrahjet e zemrës së djalit pas vdekjes

  Ky mund të jetë një nga momentet më të dhimbshëm por dhe më të lumtur qe mund të ndjejë një nënë pasi i ka...

Politikani, një ditë në ferr

Një politikan vdes dhe e gjen vetën përpara Shën Pjetrit. Shën Pjetri hap librin e tij lexon emrin dhe i thotë: “Pra, ti je një...

Lajmet e fundit

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...