KATEGORI

Floktore

COVID-i i merr jetën kantautorit të mirënjohur Kujtim Prodani (film)

Si pasojë e COVID-19 është shuar në moshën 57-vjeçare kantautori i njohur Kujtim Prodani. Prej disa ditësh ai ishte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi” ku...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Dhimitër Orgocka

Artisti i njohur dhe regjisori i njohur Dhimitër Orgocka është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmin e ka bërë me dije Teatri i Korçës...

Me këngën “Oj Hanë” përkujtohet Muharrem Qena (film)

Kënga “Oj Hanë”, e kënduar nga Muharrem Qena është risjellë edhe nga familja Qena, vite më parë, dhe po me këtë këngë, kjo familje...

Flori Mumajesi vjen ndryshe, zbulon projektin “Dhemb” (film)

Flori Mumajesi iu rikthye muzikës pas një viti mungesë. Pas një heshtje të gjatë, këngëtari i mirënjohur zbuloi ekskluzivisht për ABC projektin më të...

Në të s’ëmës 2020! (film)

Parodistët e Vlorës kanë realizuar së fundmi një parodi të quajtur "Në të s’ëmës 2020!". Në këtë parodi të luajtur nga Afrim Agalliu dhe Agron...

Kështu duket sot shtëpia e Kevinit në filmin “Home Alone”

Ju kujtohet shtëpia e familjes McCallister? Epo është pikërisht familja e Kevinit të vogël nga filmi “Home Alone”. E shtëpia e kësaj familje në të...

Shumë i dolën kundër pas fitores në “Festivalin e Këngës”, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Pas fitores së Anxhelës...

E ardhmja është vajzë/ Megi Pojani përlotet nga mesazhi i babait të saj, kurse oficerja e policisë tregon si qëndroi në koma (film)

“E ardhmja është vajzë” ka dhuruar sërish emocione të forta dje, falë protagonisteve, por dhe për momentet e ngarkuara me emocione. Të mërkurën Ermira Çaushollin...

Asnjë e papritur, Anxhela Peristeri fiton festivalin e Këngës (film)

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata finale e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH. Pas tre netëve spektakël, juria e festivalit ka shpallur fituese...

E çuditshme/ RTSH dhe organizatorët e festivalit nuk e ftojnë fituesen e vjetshme, Arilena Arën as të dhurojë trofeun

Tradita e festivaleve në Shqipëri e do që fituesi i edicionit të kaluar të ftohet nga organizatorët për të performuar këngën fituese natën e...

Lajmet e fundit

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...

Basha: Shqiptarët kanë pagën më të ulët në rajon, Shqipëria meriton më mirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se Shqipëria në kushtet reale ka pagën më të ulët në rajon. Përmes një video të postuar...

Vrasja e Admir Muratajt, kallëzohet penalisht prokurori i SPAK Eneid Nakuçi

Pasi kanë kaluar rreth dy vite nga grabitja e Rinasit ku mbeti i vrarë Admir Murataj, vëllai i i tij Can Murataj ka kallëzuar...