KATEGORI

TV

Idrizi në “Pesë Pyetje nga Babaramo”: Ja si zgjidhjet Çështja Çame (video)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, rikonfirmoi  hapat që do të ndërmerren nga kjo parti për zgjidhjen e Çështjes Çame. Reagimet e palës greke, qëndrimet...

Ballisti para pushkatimit: Edhe dërr bëhem, por komunist nuk bëhem kurrë!

Masakra e 23 Tetorit 1943 në Lushnje Organizata e dëshmorëve të Luftës Antifashiste Nacional-Çlirimtare për Lushnjen do t’i kërkojë Presidentit të Republikës, Bujar Nishani t’u...

Historia e trishtë/ Babai i uron vdekjen së bijës

Prej 9 vjetësh babai refuzon vajzën që u martua me egjiptian: Të të shikoj duke vdekur ... Një histori e tillë u prezantua edhe në...

Dokumentari/ Greqia shtet i shqiptarëve

Origjinat e shtetit helen. Kur Janina e populluar me shqiptarë rivalizonte Stambollin. Suliotët e pamposhtur në tokë dhe arvanitasit të pamposhtur në det Sot ka...

“Të shkruash me dritë”, ose rikthimi në studion e Marubit

Mirela Kumbaro në Shih Programin Çelet në Shkodër Muzeu Kombëtar i fotografisë “Marubi” Në 9 Maj, ditën e Europës, Shqipërisë dhe veçanërisht Shkodrës i kthehet një...

Mesila Doda: Kur një grua në politikë ngre zërin, kryqëzohet

“ Ka njerëz në PD që hodhën baltë mbi mua dhe tani kërkojnë respekt ndaj grave në Parlament” "Kur një grua nis e ngre zërin...

Sali Berisha: Nuk e kam takuar kurrë Ismail Mulletin

Sali Berisha thotë se nuk e ka takuar kurrë Ismail Mulletin, sipërmarrësin e parë shqiptarë të përmendur nga “Letrat e Panamasë”. Ai shton se...

“Të zhdukurit e komunizmit, t’i kërkojmë vetë dhe pastaj të huajt”

Kreu i Institutit të të Përndjekurve shqiptarë shprehet për JAVAnews, lidhur me procesin e gjetjes së të zhdukurve dhe sesi do mund të bëhet....

Lajmet e fundit

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...