KATEGORI

Shtylla

Basha feston Pashkën në Shkodër, e shoqëron Topalli

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zgjedhur sot të kalojë ditën e Pashkës Katolike në Arqipeshkvinë e Dioqezës Shkodër-Pult, ku ka uruar Imzot Anxhelo...

Alarm fals për tritol në një pallat te “Komuna e Parisit”

Një pako e dyshuar si lëndë eksplozive është gjetur e vendosur në ashensorin e një pallati të ri 8 katësh në rrugën “Medar Shtylla”,...

Blushi dhe Patozi, dy politikanët që u kthyen në editorialistë

Politikanë, madje dhe drejtues shtetesh shkrimtarë, bota dhe Shqipëria ka provuar plot. Por vetëm talenti në të shkruar nuk të bën një politikan të...

Foto-lajm / Makina përfundon në Lanë

Dy automjete janë përplasur sot në bulevardin “Gjergj Fishta”, Tiranë, dhe njëra ka përfunduar në ujrat e lumit Lanë. Ngjarja ka ndodhur pranë Drejtorisë së Policisë...

Mesha e Pashkëve,Papa Francesku pagëzon 6 shqiptarë

Papa Francesku ka pagëzuar gjashtë shqiptarë në Meshën e mbajtur në Vigjilie të Pashkëve. Gjatë fjalës së tij ai dënoi aktet terroriste teksa kërkoi...

Doda: Çështja kombëtare, themeli i së djathtës (video)

Në daljen e parë si deputete e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda rrëfeu në një intervistë për Ora News procesin që e çoi...

Roza Haxhiu, legjenda që e la jetën në fushën e blertë

Nga Lajme Sportive Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu, siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen "Kongresi i Lushnjës" më...

Besimtarët katolikë festojnë Pashkën, ringjalljen e Krishtit

“Para se të ngrihet nga nëntoka Krishti zbret në të. Në vdekjen e tij Ai vepron dhe i jep dorën prindërve të parë. Duke...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...