KATEGORI

Shtylla

Ndryshon qëndrimi i PD: Arrestimi i Spiro Kserës është politik

  Basha mbledh kryesinë e grupit parlamentar, unifikon qëndrimin me Berishën në mbrojtje të ish-ministrit Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, mblodhi  kryesinë e grupit parlamentar...

Gjykata lë në burg ish-ministrin Spiro Ksera

Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë arrest me burg për Spiro Kserën. Por edhe për bashkëpunëtorët e tij. Ish ministri i Punës dhe Çështjeve...

Krim në familje/ Babai vret me thikë vajzën

  Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një baba i dehur ka vrarë me thikë vajzën e tij 17-vjeçare dhe...

KLSH: 1 miliard euro dëm në buxhetin e shtetit në katër vite

  Vetëm për vitin 2015, tatim-taksat, kanë shkaktuar një dëm prej 92 milionë euro, doganat 31 milionë euro ndërsa prokurorimet  publike 19 milionë euro Administrata Publike...

Zabeli i Taulantit në Dragostunj

  “persh.librazhdi bukur jom i fons i faqes tuj prej fshatit dragostuj ene pse srri shum nfejsbukt se thon qe e ka shpik shejtoni.para 2...

Arrestimi i Kserës/ reagon PD: Inkurajojmë hetimin

  Ristani: Partia Demokratike nuk bëhet pengesë e asnjë hetimi ndaj zyrtarëve apo ish-zyrtarëve të saj dhe e vlerëson luftën ndaj korrupsionit si jetike për...

Zhak Austerlic, i huaji i çuditshëm

Zhak Austerlic quhet i huaji i çuditshëm që rrëfimtari e has në një sallë të errët stacioni. Teksa rastësia i takon sërish të dy...

Arrestohet ish-ministri i Punës në qeverinë Berisha

  Spiro Ksera, akuzohet për vepren penale të vjedhjes së parave publike në shumën 30 milion lekë të reja Policia e Gjirokastrës, arrestoi sot në mbrëmje,...

Peleshi: Në mars rikonfirmohet Rama, kongresi pa garë

  Zv.kryeministri: Kongresi do të shprehet vetëm për të rikonfirmuar mandatin e kryetarit aktual si dhe reformat e ndërmarra nga qeveria Nuk do të ketë garë...

PS kundër propozimit të LSI-së për listat e hapura

  Ministri për çështjet vendore, Bledi Çuçi, sqaron se listat e hapura do të sillnin konflikt brenda partive dhe vonesë në përfundimin e procesit zgjedhor Ministri...

Lajmet e fundit

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...