KATEGORI

Shtylla

Fuga nuk ndalet, thirrje të rinjve: Rrezistencë sociale ndaj anadollakëve

Profesori reagoi pasi kryeministri Rama deklaroi sot : Më ka ardhur shumë zor kur kam parë një profesor, mendimtar i shquar, që e kishte...

PD kundër varësisë së Byrosë së hetimit nga Policia e Shtetit

Basha: Votojmë vetëm draftin që përputhem me rekomandimet e Komisionit të Venecias Partia Demokratike nuk do ta votojë draftin e qeverisë për Byronë e Hetimit...

Në gjurmët e debatikases që s’di ku fle e ku zgjohet

“Pata një ftesë publike nga FREESSH-i për të marrë pjesë në një aktivitet të tyre të quajtur FRESSSH Green. Sigurisht që mu bë qejfi...

Qeveria miraton Byronë Kombëtare të Hetimit

Institucioni do të varet nga Policia e Shtetit dhe do të ketë të angazhuar fillimisht vetëm policë Këshilli i Ministrave miratoi sot në mbledhjen e...

Zaganjori: Gati relacioni për çështjen e 21 janarit

Kryetari i Gjykatës së Lartë flet për Reformën në Drejytësi e për problematikën në institucionin që drejton Çështja e 21 janarit do të trajtohet së...

Fullani kërkon kthimin në detyrë, padit Kuvendin e BSH-në

Ish-guvernatori pretendon se është shkelur ligji në procedurat për shkarkimin e  tij nga kjo detyrë Ardian Fullani kërkon kthimin në krye të Bankës së Shqipërisë....

Blushi: Nuk jam vetëm, së shpejti thyhet heshtja në PS

Nuk jam vetëm në këtë betejë me Edi Ramën, ka thënë Ben Blushi në një intervistë në News24. Deputeti socialist tha se duhen edh...

Ngadhnjimi mbi vdekjen

Të gjeni një dekor origjinal për të bërë “të pavdekshme” ditën më të bukur të jetës, është një sport që të gjithë çiftet që...

Eksodi biblik i sirianëve,  priten edhe 600 mijë refugjatë 

Jo pak, por rreth 600 refugjatë të tjerë druhet Ankaraja zyrtare se do t'i shtohen atyre milionave që tashmë gjenden në territorin e Turqisë....

Lajmet e fundit

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...