KATEGORI

Shtylla

Deputetët e PD-së bojkotojnë Reformën në Drejtësi

 Ekspertët e opozitës vazhdojnë punën bashkë me ata të mazhorancës Përfaqësuesit politik të Partisë Demokratike kanë bojkotuar komisionin e Reformës në Drejtësi, në kuadër të...

21 janari/ Gjykata e Lartë refuzon rekursin e prokurorisë

Mbetet në fuqi vendimi i Apelit për dy gardistët e akuzuar për vrasjen e katër protestuesve Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin e  Prokurorisë për...

Helikopteri i rrëzuar/ Mbërrin në Gjermani kamera e sigurisë

Kartat e kamerës së sigurisë së helikopterit të Forcave të Armatosura, i cili u rrëzua në liqenin e Shkodrës, janë tashmë në Gjermani. Ekspertë të...

Bujqësia e harruar, një krahasim me rajonin

Në 2016 në Shqipëri mbështetja 14 milion euro, Kosova 23 milion euro  Për vitin 2016 qeveria shqiptare do të japë si mbështetje direkte për fermerin...

Vendimi politik/ Opozita bojkoton sërish Kuvendin

Grupi parlamentar i PD-së vendos: Nuk marrim pjesë në Parlamentin e krimit Pa kaluar dy javë nga kthimi në Kuvend, opozita është kthyer sërish tek...

Rama mbledh sekretarët e rinj

Kreu i socialistëve, Edi Rama, mblodhi sot në selinë e kësaj partie, sekretarët e rinj të zgjedhur në Asamblenë Kombëtarë të së shtunës.  Rama...

KLSH, padi penale për 159 zyrtarë, mes tyre 18 drejtues të lartë

Kërkesa për Kryeministrin: Mbani qëndrim ligjor për rekomandimet e bëra Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori 159 zyrtarë, të cilët i kanë...

“Shqipëria mbi Partinë” në Dibër, Blushi: Duhet lëvizje e re politike

"Këtë qeverisje nuk e meriton Shqipëria dhe shqiptarët”   Deputetët Ben Blushi e Mimoza Hafizi, kanë zhvilluar në Peshkopi një takim të hapur me qytetarë ku...

“Dibrani” De Biazi ndjek një ndeshje të Korabit

“Unë pashë një ndeshje shumë të bukur, luftarake” Trajneri i kuq e zinjve ka qenë dje në qytetin e Peshkopisë ku ka ndjekur ndeshjen Korabi-Erzeni...

10 piktura të vjetra që tregojnë UFO-t, njëra ndodhet në Kosovë (foto)

  Teoritë mbi ekzistencën e jetës jashtëtokësore ekzistojnë dhe shkencëtarët janë në kërkim të provave për këtë. Por disa teoricione kanë arritur të zbërthejnë kode...

Lajmet e fundit

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...