KATEGORI

Shtylla

SHBA-BE thirrje partive: Duhet dialog për Reformën në Drejtësi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Evropian kanë shprehur sot të njëjtin qëndrim sa i përket reformës në drejtësi, duke përsëritur...

Ping pongu i investimeve, përsëri tek Financat

Investimet publike kalojnë nga “Ahmetaj” tek “Ahmetaj” Ndjekja e investimeve buxhetore rikthehet përsëri në ministrinë e financave. Duket se kryeministri Edi Rama këtë cështje të...

Saipem SPA, ndërtuesit nënujorë të TAP

Kompania italiane fiton kontratën për punimet në Detin Adriatik Punimet ndoshta më të vështirat për ndërtimin e gazsjellësit TAP i ka marrë përsipër ti kryejë...

Tirana gri e vitit 1989/ Foto

Janë pamje të kryqytetit në fundin e diktaturës komuniste. Fotografitë e publikuara në facebook nga arkitekti Besnik Aliaj,  shfaqin kryeqyteti gri pa makina, pa...

Marrëveshje Tahiri-FBI për Byronë Kombëtare të Hetimit

  Ministri i Brendshme Saimir Tahiri dhe kreu i FBI-së James Comey nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit ndërmjet Byrosë Federale të Hetimit FBI dhe Qeverisë shqiptare...

Një selfie me Nënë Terezën Foto LSA / Adnan Beci

Shtatorja e Nënë Terezës prej disa kohësh është shpërngulur nga aeroporti i Tiranës në Rinas në afërsi të pikës kufitare me Maqedoninë në Qafë Thanë. Autoritetet...

Kur grekët flisnin për miqësi të sinqertë Greqi-Shqipëri

Nga Arben Llalla Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë që nga krijimi i këtyre dy shteteve kanë njohur periudha të luftërave të heshtura, të miqësisë së...

Raporti, PE kundër HEC-ve në Valbonë e Vjosë

PE: Qeverisë të mbrojë zonat e ndjeshme mjedisore   Parlamenti Evropian ka adresuar kritika për planet e Qeverisë shqiptare për të ndërtuar hidrocentrale në zonat e...

Mesila Doda: Më kërcënuan komunistët për dekoratat, por aq na bën (fjala e plotë)

“Këshilli i legjislacionit ka 5 vite pa u mbledhur se kanë frikë të heqin dekoratat kriminelëve. Duhet të kemi ndërgjegje politike, t'i heqim këta...

Rama 50 minuta në Shtëpinë e Bardhë, takon Obamën dhe Biden

Rama për VOA: Takimi i kaloi të gjithë parashimimet Vizita e kryeministrit Edi Rama në SHBA ka kulmuar me takimet e tij në Shtëpinë e...

Lajmet e fundit

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...