KATEGORI

Shtylla

Kriza e çmimeve, Bankers ul nxjerrjen e naftës me 12 për qind

Prodhimi në 3 mujorin e parë 2016 ra me 2800 fuçi në ditë   Bankers Petroleum ka ulur ndjeshëm nxjerrjen e naftës gjatë tre muajve të...

I vetmuar apo rrethuar me dy kulla betoni?!

Debati për Skenderbeun/ Rama: E lanë në mes të barit vetëm sikur është supervizori i policisë bashkiake. Reagon Basha: Dy kulla betoni, ky është...

Gjithë Shqipëria në sheshin “Skënderbej”

Prezantohet projekti i ri për qëndrën e kryeqytetit me 11 lulishte, shatervanë dhe gurë natyral Gurë dhe bimësi nga e gjtihë Shqipëria, do të jenë...

Blushi: Bojkotoni referendumin, është i manipuluar

  Deputeti socialist Ben Blushi, ka bërë thirrje të mos votohet referendumi. Blushi thotë se procesi është manipuluar dhe se referendumi është në shkelje të...

Idrizi-Bushatit: Përse nuk e artikulon publikisht genocidin grek ndaj Çamërisë?!

Nënkryetari i Kuvendit pyet ministrin e Jashtëm nëse i kishte kërkuar palës greke ngritjen e varrezës çame në vendin fqinj. Pasi ka dëgjuar raportin e ministrit...

Shikoni si e cilëson Berishën Çiljeta Xhilaga

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga  ka bërë një deklaratë të fortë adhurimi për ish-kryeministrin, Sali Berisha Ajo që ka tërhequr  shumë vëmendjen ka të bëjë me një status...

Hashim Thaçi: Zajednica është e shëndetshme për Kosovën

Hashim Thaçi në “Shih Programin” në TVSH: Nuk ka një komb kosovar. Unë jam shqiptar, qytetar i shtetit të Kosovës Pa hyrë ende në institucionin e...

“Panama papers”, parlamenti kërkon hetimin e GFI albania

reagon drejtuese e Autoritetit të Konkurencës, Lindita Lati:  Nuk kemi informacione financiare të GFI Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe,  ka kërkuar hetimin...

Lajmet e fundit

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...