KATEGORI

Shtylla

Krim në familje, burri vret me thikë gruan më pas vetvritet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë,  një krim brënda familjes. Burri ka vrarë me thikë gruan dhe më pas ka qëlluar dhe...

Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881

Harta e mëposhtme është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse. “Përveç...

Shpëtim Idrizi: Akademia e Shkencave po fle gjumë për Çështjen Çame

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi deklaroi se do të ndërmeren hapat deri në zgjidhjen ligjore, ndërsa do të regjistrohen të gjithë qytetarët e komunietit...

Basha letër Strasburgut mbi çështjen e pronave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka dërguar një letër Presidentit të Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut, Guido Raimondi, duke ngritur...

De Biasi: Ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja, do mundohemi ta fitojmë

Në prag të ndeshjes me Rumaninë, trajneri Gianni De Biasi është shprehur se ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja për kuqezinjtë. Në një prononcim...

Kombëtarja niset drejt Lionit/ Çunat në kërkim të fitores

Kombëtarja niset për në Lion, gati për ndeshjen e radhës. Përfaqësuesja shqiptare luan të djelën përballë Rumanisë sfidën më vendimtare për këtë Europian, që...

Strasburg ndëshkon qeverinë me 6 milion euro

Gjykata Europiane në Strasburg rrëzon qeverinë shqiptare dhe metodologjinë e saj për kompensimin e pronave në ligjin e ri të kthimit dhe kompensimit të...

Prona e Kishës Autoqefale Ortodokse / Një tjetër debat midis Shqipërisë dhe Greqisë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, e ka trajtuar si çështje greke kthimin e pronave të Kishës Autoqefale Ortodokse në Shqipëri. Kjo gjë...

Lajmet e fundit

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...