KATEGORI

Shtylla

Peskara – Komo/ Memushaj dhe Basha përleshen me njëri-tjetrin

Java e 34-t e Serisë B ishte e rëndësishme edhe për dy futbollistët tanë, Ledian Memushaj dhe Migjen Basha, që luajnë përkatësisht me Peskarën...

Partizani i Agostinelit mbetet në klasë

Aty ku e nisi, duket se edhe e përfundoi aventurën e tij sezonale për të fituar ndonjë titull në kampionatin shqiptar. Trajnerit Agostineli tashmë...

Këshilltari i Metës thirrje për protesta kundër Veliajt

Ralf Gjoni: beteja kunder cdo lloj ‘betonizimi’ duhet te vazhdoje Këshilltari i kryetarit të Kuvendit, bën thirrje për protesta kundër bashkisë për projektin tek Parku i...

Rama: Do ta kaloj pleqërinë me Koçon

Edhe pse Koço Kokëdhima është një ndër deputetët më të akuzuar nga opozita edhe pse mandati i tij është në pikëpyteje, kryeminsitri Edi Rama...

Tahiri: Opozita refuzon dialogun, na përgjigjet me bllokim dhe pistoleta

Ministri i Brendshëm i bën thirrje socialisteve të votojnë në referendumin e 9 prillit “Një komshi sherxhi” e ka cilësuar ministri Saimir Tahiri opozitën. Këtë...

Jozefina Topalli mungon në përkujtimin e 2 prillit në Shkodër

Basha: Si 25 vite më parë, do të protestojmë për të çliruar Shqipërinë nga kthetrat e oligarkisë Rama-Meta. Dëshmorët janë frymëzimi ynë dhe ne...

Bushati propozon vajzën e Kadaresë ambasadore në OKB

Bija e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, Besiana Kadare, është propozuar si ambasadore në Organizatën e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Ministri i...

Qazimi i Pireut… Grekët jo të gjithëve mund t’iu ndërrojnë emrin

Ky që shihni në këto foto është Qazim Laçi, futbollist nga më të rëndësishmit e përfaqësueses sonë U-21, gjë që u pa qartë edhe...

Ahmetaj: Liberalizimi i fluturimeve, sukses i qeverisë

Rishikimi i kontratës koncesionare lejon fluturime nga aeroporte të tjera në vend Kur ishte në postin e Ministrit të Ekonomisë, Arben Ahemtaj ka qënë pjesë...

Lajmet e fundit

Rriten ndjeshëm rastet e reja në Kosovë, 4 persona humbin betejën me Covid-19

Kosova ka regjistruar ditën e sotme një rritje të numrit të të prekurve me koronavirus në 24 orët e fundit, teksa 453 qytetarë kanë...

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...