KATEGORI

Shtylla

Petro Koçi: Kur hidheshin themelet e Partisë Socialiste

Petro Koçi, megjithëse sot është kryetari i Partisë Socialiste të Vërtetë ’91, është një njeri që mund të identifikohet vetëm me fjalën “socialist”.  Në...

Video/ Dhuna ndaj 3-vjeçarit, arrestohet administratorja e kopështit, Anjeza Shabani

https://www.youtube.com/watch?v=BRDwp4iFyq8&feature=youtu.be Vetëm pak orë pas denoncimit të dhunës së fëmijës 3 vjeç në emisionin “STOP” është arrestuar administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani. Arrestimi i saj...

Plazhi i Spillesë me një pamje të re

Bashkia e Rrogozhinës investon në rrugë lulishte dhe pastrimin e sistemimin e plazhit Plazhi i Spillesë e hap ndryshe këtë vit sezonin e ri turistik....

Këto vajza të gjora kanë nevojë për ndihmë

Nga Ahmet Zani Në pamje të parë këta fëmijë, duken si gjithë të tjerët, por në fakt nuk janë ashtu. Tre motra të moshës 6,...

Goli i parë i Shqipërisë në Europian është çam

Goli i parë dhe historik i Shqipërisë në finalet e një Europiani është shënuar nga Armando Sadiku, një lojtar me origjinë nga krahina shqiptare...

Çuna jua paçim borxh!

Shqipëria fiton me Rumaninë 1 me 0 me gol të Armando Sadikut shënuar në pjesën e parë. Skuadra mund të fitonte edhe më thellë, por...

La Repubblica: Eshtë një frymëzim i vërtetë Shqipëria e De Biasit

 Eshtë pasion dhe orgazmë, ankth, gjak dhe arenë, fitore ose vdekje, siç kishte thënë vetë tekniku para ndeshjes Do të ishte vërtetë bukur të ishe...

Xhafaj: Brenda 15 korrikut përfundon reforma në drejtësi

Kryetari i komisionit të posaqëm të Reformës në Drejtësi:Absurd bojkoti i opozitës Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi, nisi sot shqyrtimin i paketës ligjore...

Byroja e Hetimit dhe SPAK diskutohen në komisionin e reformës në drejtësi

Opozita mungon në diskutimin e çështjeve thelbësore të paketës  së ndryshimeve kushtetuese Byroja Kombëtare e Hetimit si dhe Strukturës së Posaçme Antikorrupsion dhe Kundër Krimit...

Lajmet e fundit

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...