KATEGORI

Shtylla

Krim në familje, burri vret me thikë gruan më pas vetvritet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë,  një krim brënda familjes. Burri ka vrarë me thikë gruan dhe më pas ka qëlluar dhe...

Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881

Harta e mëposhtme është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse. “Përveç...

Shpëtim Idrizi: Akademia e Shkencave po fle gjumë për Çështjen Çame

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi deklaroi se do të ndërmeren hapat deri në zgjidhjen ligjore, ndërsa do të regjistrohen të gjithë qytetarët e komunietit...

Basha letër Strasburgut mbi çështjen e pronave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka dërguar një letër Presidentit të Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut, Guido Raimondi, duke ngritur...

De Biasi: Ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja, do mundohemi ta fitojmë

Në prag të ndeshjes me Rumaninë, trajneri Gianni De Biasi është shprehur se ndeshja me Rumaninë është më e rëndësishmja për kuqezinjtë. Në një prononcim...

Kombëtarja niset drejt Lionit/ Çunat në kërkim të fitores

Kombëtarja niset për në Lion, gati për ndeshjen e radhës. Përfaqësuesja shqiptare luan të djelën përballë Rumanisë sfidën më vendimtare për këtë Europian, që...

Strasburg ndëshkon qeverinë me 6 milion euro

Gjykata Europiane në Strasburg rrëzon qeverinë shqiptare dhe metodologjinë e saj për kompensimin e pronave në ligjin e ri të kthimit dhe kompensimit të...

Prona e Kishës Autoqefale Ortodokse / Një tjetër debat midis Shqipërisë dhe Greqisë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, e ka trajtuar si çështje greke kthimin e pronave të Kishës Autoqefale Ortodokse në Shqipëri. Kjo gjë...

Lajmet e fundit

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...