KATEGORI

Shtylla

Humbja e Gjergj Fishtës … në domino dhe një poezi satirike

Dhimitër Berati dhe historia e poezisë që PjetëArbnori ia dha Arkivit të Shtetit Ish-kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Pjetër Arbnori i njohur për pasionin e...

Napoli, përfundon epoka “tiki-taka”

Nuk ishte një fitore e Interit ndaj Napolit, që e mbylli edhe çështjen e titullit kampion në Seria A, por ndoshta ishte një fitore...

Klosi për turin e Blushit, në Berat demokratë që shajnë PS

“Turi ka ngjallur një ilaritet të madh në PS e Beratit”   Pas takimit të deputetit Ben Blushi në Berat me disa mbështetës të tij ka...

Kosovë – Maqedoni, nga sot kalimi i kufirit me kartë identiteti

Zbatimi i marrëveshjes dypalëshe nis me ceremoni në Han të Elezit     Duke nisur nga dita e sotme kalimi i kufirit ndërmjet Kosovës e Maqedonisë...

Maskat, në rrugë për futbollin

Sopoti ndalohet nga njerëz të maskuar përpara ndeshjes me Pogradecin dhe i kanë kërkuar t’i lënë ndeshjen liqenorëve, duke ia arritur qëllimit. Takimi i...

Arrestohet Emiljano Shullazi

  Berisha tha se ai ka kërcënuar kandidatin për Rektor në Universitetin e Tiranës Mynyr Koni për tu tërhequr nga gara Policia e Tiranës arrestoi Emiljano...

Pukjanët, shuplakë kampionëve mendjemëdhenj

Skënderbeu humbet në shtëpi (2-3) nga Tërbuni i Pukës dhe tani i duhet të presë përballjen Partizani - Vllaznia. Teuta dhe Kukësi, paqe në...

Ni-Hao, Rinasi për 90 milion dollarë tek kinezët

Blerësi “Everbright Global Airport and Investment Fund”  Konçensioni i Rinasit i është shitur për rreth 90 mln dollarë kompanisë kineze “Everbright Global Airport and Investment...

Aeroporti i Rinasit shitet 90 milionë USD

Konçensioni i Rinasit i është shitur për rreth 90 mln dollarë kompanisë kineze “Everbright Global Airport and Investment Fund”. Burime jozyrtare konfirmojnë për Top...

Lajmet e fundit

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...

521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima. Ndërkohë...

A do të vijojë mësimi online në universitete? Merret vendimi për studentët

Ministret Ogerta Manastirliu dhe Evis Kushi, kanë zhvilluar një dëgjesë me Komitetin Teknik të Ekspertëve për mësimin në universitete. Gjatë fjalës së saj, Manastirliu tha...