KATEGORI

Shtylla

Sadiku nga skuadra e Fushmbretit në golshënuesin e parë shqiptar në Europian

Në ktë foto duket Armando Sadiku me skuadrën e Fushmbretit, ku i ati i tijë ishte trajnieri i ksaj skuadre futbolli. Sadiku është djali në...

Fitoussi: Imazhi i Shqipërisë ka ndryshuar

Ambasadori francez: Të gjithë kanë parë tifozët shqiptarë duke vallëzuar në rrugët e Marsejës Imazhi i Shqipërisë në sytë e francezëve është tashmë krejt tjetër....

Petro Koçi: Kur hidheshin themelet e Partisë Socialiste

Petro Koçi, megjithëse sot është kryetari i Partisë Socialiste të Vërtetë ’91, është një njeri që mund të identifikohet vetëm me fjalën “socialist”.  Në...

Video/ Dhuna ndaj 3-vjeçarit, arrestohet administratorja e kopështit, Anjeza Shabani

https://www.youtube.com/watch?v=BRDwp4iFyq8&feature=youtu.be Vetëm pak orë pas denoncimit të dhunës së fëmijës 3 vjeç në emisionin “STOP” është arrestuar administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani. Arrestimi i saj...

Plazhi i Spillesë me një pamje të re

Bashkia e Rrogozhinës investon në rrugë lulishte dhe pastrimin e sistemimin e plazhit Plazhi i Spillesë e hap ndryshe këtë vit sezonin e ri turistik....

Këto vajza të gjora kanë nevojë për ndihmë

Nga Ahmet Zani Në pamje të parë këta fëmijë, duken si gjithë të tjerët, por në fakt nuk janë ashtu. Tre motra të moshës 6,...

Goli i parë i Shqipërisë në Europian është çam

Goli i parë dhe historik i Shqipërisë në finalet e një Europiani është shënuar nga Armando Sadiku, një lojtar me origjinë nga krahina shqiptare...

Çuna jua paçim borxh!

Shqipëria fiton me Rumaninë 1 me 0 me gol të Armando Sadikut shënuar në pjesën e parë. Skuadra mund të fitonte edhe më thellë, por...

Lajmet e fundit

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...