KATEGORI

Shtylla

Eleni Dhimu dorë për dore me Vangjel Dulen

Nga Arben Llalla Eleni Dhimu është një vajzë deri diku simpatike, e hajthme, e cila drejton një organizatë tejet nacionaliste që quhet “Rinia e Vorio...

Tahir Muhedini: Nuk kam firmosur propozimin e Blushit

Deputeti i PDIU-së, Tahir Muhedini, e ka përgënjeshtruar deputetin socialist, Ben Blushi dhe bashkëpunëtoren e tij Mimoza Hafizi lidhur me firmosjen e propozimit për...

Doda-Blushit: S’kam vjedhur dorëshkrime dhe s’kam lozur me dëshirat e popullit

"Vodhe protokollin e bisedës së takimit të Metës me Albright. S'është hera e parë që vjedh. Gjërat që kanë një autor, duhet të mbeten...

Rama-PD-së: Shkruajeni vetë reformën, e miratojmë pas miratimit nga SHBA-BE

Kryeministri Edi Rama i kërkon Partisë Demokratike që të shkruajë si të dojë reformën në drejtësi dhe mazhoranca do ta miratojë me kusht që...

Meta: Do të bëjmë çdo gjë që reforma në drejtësi të bëhet me konsensus

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se duhen miratuar ndryshimet kushtetuese dhe 7 ligjet plotësuese. Gjatë një fjala para ambasadorëve të Shqipërisë nëpër botë, kryeparlamentari...

Parma, nga Taçi tek gjigandët britanikë

Parma Calcio 193, skuadra dikur e famshme, e përbërë nga emra të mëdhenj, si Zola, Stoiçkov, Inzagi, Asprila e plot të tjerë, tashmë për...

Rama, mosmiratimi i reformës në drejtësi mund të ketë kosto të pallogaritshme

Gjatë fjalës së tij në konferencën e ambasadorëve, që u zhvillua në kryeministri, shefi i qeverisë Edi Rama theksoi se e nesërmja mund të...

Partizani/ Tiranë – Kuala Lumpur, aksi i sulmuesve

Xhevahir Sukaj transferohet për në Malajzi, pas 21 golave të shënuar për Partizanin, ndërkohë që maja e sulmit të të kuqëve zëvendësohet nga slloveni...

PD propozoi e para vetingun e rreptë të monitoruar nga ekpsertët ndërkombëtarë

Dokumenti që rrëzon pretendimet e PD-së për sovranitetin. 25 prill 2016/ Oerd Bylykbashi: Ajo që ne propozojmë është që Vetingu për funskionet e larta...

Julian Sinanaj i shpëton burgut përjetshëm

TIRANË – Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për vrasësin me pagesë Julian Sinanaj dhe gjashtë të akuzuarit e tjerë, si anëtarë...

Lajmet e fundit

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...