KATEGORI

Shtylla

TV Klan: Përkthimi i gabuar i Vetting-ut/ Dyshime se Euralius e bëri me dashje

Euralius turpëron Shqipërinë përpara Europës. Tashmë është provuar zyrtarisht se misioni që asiston vendin tonë në konsolidimin e sistemit të drejtësisë është autori i...

Korrupsioni në shëndetësi/ 110 milion lekë për roje të QSUT-së vetëm për 72 ditë

Publikohen shifrat zyrtare të abuzimit përmes prokurimit të drejtëpëdrejtë në shëndetësi   Tenderat e drejtpërdrejtë të Ilir Beqajt për të siguruar roje private pranë spitaleve nxjerrin...

Reportazhi i BBC/ Kryeqyteti Europian i kanabisit

Gazetarja e BBC Linda Pressly ka bërë një reportazh në Shqipërinë ku ka takuar prodhues të kanabisit në rrethinat e Tiranës të cilët tregojnë...

Publikohen dy fotografi të reja të Sami Frashërit

Historiani Shasivar Kabashi, studiues i Kohës së Re (periudhës së dytë shekulli XIX) në Universitetin e Stambollit ka sjellur këto ditë dy foto të...

Spilios Spiliotopullos, ministri grek që pranoi Çështjen Çame

Si e korrigjoi me urgjencë Ambasada greke, deklaratën e ish-ministri të Mbrojtjes, i cili u bë zyrtari i parë i Athinës, që përshëndeti qëndrimin...

Eurodeputeti i “Agimit të Artë” kërcënon me veto Shqipërinë

Raporterit për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ju desh të debatonte me eurodeputetë nazistë për çështjen e vetos greke në lidhje me procesin e integrimit të...

Mesila Doda: Të huajt na duan më shumë se shqiptarët veten

Ligjvënësja e PDIU-së, Mesila Doda ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me procesin e integrimit dhe një bllokimi të mundshëm të tij për...

76 vjet në luftë me Greqinë

Nga genocidi grek deri tek pranimi i Çështjes Çame në Bruksel. Një histori e marrëdhënieve plot tension mes dy vendeve nga vitit 1912 deri...

Lajmet e fundit

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...