KATEGORI

Shtylla

Mesila Doda në 2012 i dërgon Berishës strategjinë e Bashkimit Kombëtar

I nderuar zoti Kryeministër, Dëshiroj se pari të shpreh respektin dhe emocionin tim të thellë për atë që kemi patur mundësinë të shohim e të...

Sot 1 maji, festa e punëtorëve pa sindikata

Në kryeqytet si gjithmonë nuk do ketë protesta Sot është dita kur sindikatat dalin në shesh anembanë globit. Për të kërkuar më shumë të drejta...

Retro/ Unë, Edi Rama Macja e Zezë

“Shqiptarët lakej dhe kosovarët servilë të verbër të Bacë Enverit”. Alergjia që i sillte vota 99.99%  për diktatorin, tani po e “vuan” vetë. Një...

Lëvizja e lirë, FT: KE do kërkojë heqjen e vizave për Kosovën

“KE këtë javë rekomandon që qytetarët e Kosovës të lëvizin pa viza në zonën Schengen” Kosova pritet të bëhet anëtari më i ri që do...

Gëzuar Pashkët! Ortodoksët festojnë ringjalljen e Krishtit

Qindra besimtarë në katedralen “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë Besimtarët ortodoksë në Shqipëri festojnë sot Pashkën. Qindra besimtarë nga e gjithë Shqipëria i janë drejtuar...

Shpëtim Idrizi: Dënimi ynë, Ndarja, Harresa, Cënimi i identitetit

Ese për çështjet kombëtare dhe identitetin e Kombit Sapo kemi hyrë në shekullin e dytë të pavarësisë dhe dilema jonë kombëtare është pothuajse e njëjta:...

Pashkët ortodokse, Presidenti Nishani uron besimtarët

“Le të shërbejë kjo ditë e ringjalljes si mesazh për të përsosur veten”   Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani nëpërmjet një mesazhi të bërë publik,...

Idrizi: Varfëria dhe ndarjet historike punuan kundër shqiptarëve

“Hartën tonë identitare, e kemi plotësuar vetëm nëse çështja shqiptarëve të Çamërisë merr një zgjidhje europiane” “Varfëria dhe ndarjet historike kanë punuar kundër shqiptarëve” tha...

PD: Fshesa Rama-Beqja, dhjetra gra hidhen në rrugë

Albana Vokshi: Shëndetësia jo më humane, Rama e ktheu në armiqësi me qytetarët “Korrupsioni skandaloz i koncesioneve dhe tenderave që i morën miqtë e Ramës,...

Lajmet e fundit

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...

521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima. Ndërkohë...

A do të vijojë mësimi online në universitete? Merret vendimi për studentët

Ministret Ogerta Manastirliu dhe Evis Kushi, kanë zhvilluar një dëgjesë me Komitetin Teknik të Ekspertëve për mësimin në universitete. Gjatë fjalës së saj, Manastirliu tha...