KATEGORI

Shtylla

 Ç’na dëgjuan veshët e ç’na mbajti kurrizi

Nga Igli Cara Java që lamë pas nuk do te harrohet, pasi përcolli tek qytetarët konsensusin politik për reformën në drejtësi, ngjarje të tilla janë...

Video e rrallë e Mbretëreshës së Shqipërisë Geraldina Apony në vitin 1938.

Gazetari Roland Qafoku, ka publikuar në profilin  tij në faceboook, një video të rrallë të Mbretëreshës së bukur Geraldinë, në vitin 1938. "Një video e...

Porti i Kavajës, më i madhi në Mesdhe

Tiranë, 25 korrik 2016 – Parlamenti i Shqipërisë ka votuar Projektligjin që i hap rrugë negocimit të kontratës me “Star Bridge” për ndërtimin e...

Edit Durham : Armiku i shqiptarëve është vetvetja

Letra e Edith Durham për Parashqevi Qirjazin.  Më 20 Maj të vitit 1917 Edit Durham është tërhequr në Angli për arsye të Luftës së...

Aksident në Gjirokastër, humbin jetën tre persona

  Një aksident i rëndë ndodhi sot në mesditë në aksin Gjirokastër-Kakavijë, ku kanë humbur jetën tre persona. Nga të dhënat e para rezulton se...

Mitropoliti Andreas para se të akuzojë Ramën dhe çamët të shohë këto foto

Nga Arben Llalla Mitropoliti i Konicës, Pogoniatit dhe Drinopoleos, Andreas reagoi me një komunikatë kundër kryeministrit Rama, të cilin e akuzoi për ftohjen dhe nxitjen...

Raporti i FMN/ Dështon Brisi dhe tatimet, vetëm Tirana bën planin

Citynews ka siguruar raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë ku tregohet dështimi i Drejtorisë së Tatimeve në fushatën ndaj informalitetit. Sipas raportit vetëm...

Superbasti/ Murinjo vs Guardiola, a do të ketë shtrëngim duarsh në derbi?

  Të hënën në Kinë miqësorja Junaitid – Siti, trajneri katalanas qetëson situatën: “Jemi njerëz të civilë” Mbërrin edhe derbi i parë i Mançesterit, me Jose...

Mbërrin në Tiranë ekipi i Byrosë Federale të Hetimit të SHBA-së

Byroja Kombëtarë e Hetimit, institucioni i parë që ngrihet në procesin e zbatimit të reformës në drejtësi. Jashtë këtij institucioni ata që kanë qenë...

Lajmet e fundit

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...