KATEGORI

Shtylla

Të dashur fqinjë grekë! Mos i kërcisni dhëmbët se në Shqipëri ju thyhen…

  Nga Marin Mema Një Eurodeputete greke nga Qipro erdhi në Tiranë në emër të PBDNJ-së ( e cila në letër duhet të jetë një parti...

Dokumenti/ Si i manipuloi Enver Hoxha zgjedhjet e 2 dhjetorit 1945

Vjedhja e votave, modeli komunist si mallkim që e përndjek Shqipërinë deri në ditët e sotme. Bajram Isufi, Xhafer Muja, Ramdan Halilaj në Kukës dhe...

Nipi i shokut Husni dhe shefi i kuadrit

Diku nga fshatrat e Kolonjës ishte një grua e përdalë në gjuhën popullore i thonin “k...” . Zonjës i kishte shkuar mosha dhe nuk...

Vetoja kundër Shqipërisë do vijë nga Qipro, jo Greqia

Eurodeputetja Eleni Theoharus, e cila vizitoi Shqipërinë dhe që ka kërcënuar me Veto për hapjen e bisedimeve midis Bashkimit Europian dhe Shqipërisë nuk është...

Kërcënimet e ministrit grek/ Reagon PDIU: Qeveria shqiptare të reagojë me qëndrime të prera

“Kamenos, i ngrehur me rroba ushtarake,  lexon vetëm historinë që shkruajti Zervas me gjakun e mijëra grave, pleqve dhe fëmijëve çamë” Partia për Drejtësi, Integrim...

Shqetësimi i Nikos Kotzias për shtetësinë shqiptare të Janullatosit?

Nga Arben Llalla Në daljen e fundit, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias përveç se sulmoi elitën politike shqiptare duke e akuzuar se financohet me...

“Estradë Ballshi” me ministrin e Mbrojtjes të Greqisë

Nga Enkel Demi Kërkoj ndjesë, nëse cënoj dikë në Mallkastër, por ma kishte ënda ta përdorja për titull këtë shprehje të kohëve të vjetra, kur...

Rama: Nuk e qepim gojën para Greqisë!

Si mund të heshtim kur njerëz të moshuar, 80 vjeç nuk hyjnë dot në Greqi thjesht dhe vetëm sepse kanë lindur në atë vend...

Lajmet e fundit

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...