KATEGORI

Shtylla

Lu dhe Vlahutin pranojnë ftesën e Metës

Zyra e Bashkimit Europian në Tiranë i është përgjigjur pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta për të zhvilluar një takim për gjetjen...

Rama dhe Basha i gafurren sho-shoqit me debat televiziv

Rama dhe Basha vazhdojnë komunikimin virtual nëpërmjet  facebook lidhur me reformën në drejtësi dhe ftesën e detyrueshme për takim nesër, e cila u bë nga ambasadori...

Braçe: Jo Ilir, ka edhe një rrugë tjetër. Populli për reformën në drejtësi

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe reagoi i pari në lidhje me paralajmërimin e kryetarit të Kuvendit Meta për reformën në drejtësi, duke theksuar...

Konsulli shqiptar në Stamboll, Genti Tare: Analistë injorantë me në krye Ben Blushin

Genti Tare, konsulli shqiptar në Stamboll, njëherësh vëlla i Igli dhe Auron Tares, ka kritikuar ashpër disa media në Shqipëri që kanë keqinformuar dhe...

Besnik Mustafaj: Basha dhe Berisha jo koherentë. Ndërkombëtarët do ta kalojnë reformën

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, e cilëson jo serioz pretendimin e sovranitetit të ngritur nga Partia Demokratike për rolin e ndërkombëtarëve në procesin e...

PDIU: Qëndresa e popullit turk, mbrojti demokracinë (ndiqni live zhvillimet turke)

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka qenë e para nga forcat politike shqiptare që lëshoi një deklaratë në lidhje me grushtin e dështuar të...

Lajmet e fundit

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...