KATEGORI

Shtylla

Dogji gruan dhe u vetëvar në pemë, pamjet e makinës ku ndodhi krimi horror në Kavajë

Një krim horror ka ndodhur ditën e sotme në Kavajë, ku Bilbil Shirja 48-vjeç, u gjet i varur në një pemë në fshatin Manskuri,...

Kosova regjistron 9 viktima dhe 571 raste me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të shtunën se janë regjistruar edhe nëntë viktima dhe 571 raste të reja me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë...

Depoja e armëve në Tiranë, reagon policia: Goditëm dy baza kriminale, sekuestruam qindra armë

Policia e Tiranës reagon për shkatërrimin e një depoje me armë, në kryeqytet, ku janë zbuluar dhe goditur edhe 2 baza të tjera që...

Ngjarja e rëndë në Kavajë, pas zënkës dyshohet se burri dogji gruan në makinë dhe u vetëvar

Mesditën e sotme në fshatin Manskuri të Kavajës është gjetur e djegur në një makinë Fëllënxa Shirja 45-vjeç. Ndërkohë që vetëm pak metra më tutje,...

Maqedoni e Veriut, ende në përdorim tekstet shkollore që fyejnë shqiptarët

Nxënësit maqedonas të vitit të dytë në arsimin e mesëm nga libri i Sociologjisë mësojnë se shqiptarët, turqit e romët lindin shumë fëmijë, pasi...

Radiologu Renato Osmenaj: Dy skanerat e spitalit të urgjencës në QSUT janë të prishur

Radiologu Renato Osmenaj ka denoncuar prishjen e dy skanerave në Qendrën Spitalore Universitare. Në një status në profilin e tij në Facebook, ku njihet si...

“Asnjëherë s’e kam parë Maqellarën kaq plot”, Basha: Vota për PD shkon për anëtarësimin në BE

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me qytetarët e Maqellarës në Dibër, i bëri të gjithëve thirrje të bashkohen me 25 prill, e për...

Gjendet një 45-vjeçare e djegur në një makinë në Kavajë, burri i saj u vetëvar në pemë

Në fshatin Manskuri të Kavajës është gjetur një automjet i djegur, brenda të cilit është gjetur edhe një kufomë e cila dyshohet se i...

Tjetër arsenal i madh armësh zbulohet në Tiranë, policia shemb murin dhe përballet me depon e fshehur

Policia e Tiranës ka zbuluar një tjetër arsenal të madh armësh në kryeqytet. Mësohet se depoja me armë të llojeve të ndryshme u zbulua...

Basha: 25 prilli u jep fund 8 viteve dështim, rihapim universitetin, përfundojmë Rrugën e Arbrit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me intelektual të qytetit të Dibrës. Në këtë takim ata veçuan emigracionin si një fenomen negativ...

Lajmet e fundit

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...