KATEGORI

Shtylla

Kryemadhi publikon skandalin për landfillin e Tiranës: Aferën do e dërgoj në SPAK (Film)

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka denoncuar publikisht skandalin e paralajmëruar dy ditë më parë për landfillin e Tiranës. Përmes një deklarate për mediat, Kryemadhi...

Vritet një person me armë zjarri në Vlorë

Vritet një person në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën “Transballkanike” në Vlorë. Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje.

Bashkimi Evropian nxjerr bllof Ramën: I kemi kërkuar sqarim për marrëveshjen e Portit të Durrësit!

Bashkimi Evropian i ka kërkuar qeverisë shqiptare sqarime për të vlerësuar nëse marrëveshja me kompaninë Emaar për investimin prej 2 miliardë dollarë në Portin...

Lajçak mesazh Kurtit: Bashkimi Evropian pret vazhdimin e dialogut

I dërguari special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak para nisjes për në Serbi ka takuar ambasadorët e vendeve të BE-së në Kosovë. Lajçak...

Raporti i DASH, Basha: Do të çlirojmë duart e drejtësisë për t’i vënë prangat të korruptuarve

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar sot pas raportit të DASH për pastrimin e parave. Përmes një deklarate për media, Basha shprehet se shkak për situatën...

Studimi: 9% e të infektuarve mund të preken sërish nga Covid-19

Në këtë kohë pandemie pikëpyetjet dhe shqetësimet janë të shumta, një ndërto është ajo e mundësisë së riinfektimit me Covid-19 tek personat që e...

Polici e vrau me dashje Klodian Rashën, Prokuroria i komunikon akuzën Nevaldo Hadërajt

Prokuroria e Tiranës i ka komunikuar akuzën policit Nevaldo Hadëraj 3 muaj pas vrasjes së të riut Klodian Rasha në Tiranë. Pas verifikimeve të bëra...

Pele vaksinohet kundër Covid-19: Ditë e paharrueshme për mua!

Legjenda e Brazilit dhe futbollit botëror, Enzo Arandes do Nascimento Pele, u vaksinua kundër koronavirusit të martën duke e quajtur këtë ditë "të paharrueshme". “Sot...

Tërmeti në Greqi, banorët e Larisas dhe Elasonas vrapojnë të trembur në rrugë (film)

Një tërmet i fuqishëm goditi sot pak para mesditës Greqinë. Tërmeti me madhësi 6 i shkallës Rihter me epiqendër pranë Larisas, në jug të Elasonës...

Vasilika Hysi largohet nga PS, Rama: Ka vendosur t’i hapë rrugë kalamajve

Vasilika Hysi është tërhequr nga kandidimi i saj për deputete duke vendosur që pas 12 viteve të largohet nga angazhimet e saj nga Partia...

Lajmet e fundit

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...