KATEGORI

Shtylla

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Ndahet nga jeta aktori i humorit shqiptar

Aktori i njohur i humorit shqiptar Arben Shaka, është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga familjarët e 70-vjeçarit i cili ka...

Shifra të larta në vend: 8 të vdekur dhe 1,658 infektime nga Covid

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerr shifrat e Covid-19 për 24 orët e fundit. Sipas MSH, janë kryer 5,367 testime, nga të cilat kanë rezultuar...

Trashësia e borës arriti rreth 50 cm, zhbllokohen rrugët e dy fshatrave në Gramsh

Dy fshatra në Gramash, Rovje dhe Grabova, që mbetën të izoluar për shkak të reshjeve të larta të borës, janë zhbllokuar ditën e sotme....

Ndërprerja e mësimit nga i ftohti, Ministria e Arsimit: Një nga prindërit mund të qëndrojë me fëmijët

Ministria e Arsimit ka bërë me dije pezullimin e mësimit nga data 24 – 26 janar për shkak të kushteve të vështira atmosferike. Ministria e...

“Kërcënim i hapur për sportistët”, FSHF i përgjigjet Veliajt për hetimin ndaj Armando Dukës

Pas vendimit të Bashkisë së Tiranës, në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, që do të kërkonte të Hënën një hetim kombëtar dhe...

Rënie masive gurësh në aksin Milot–Burrel, kthehet në burim aksidenti për automjetet

    Rruga nacionale Burrel – Milot  është kthyer në rrezik sot për shoferët që kalojnë atje, pasi janë regjistruar paraditen e sotme rënie gurësh nga...

Lajmet e fundit

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...