KATEGORI

Ka thanë i moçmi

Ka thënë i moçmi

“Cilët bij të tradhëtuan, dhe të dogjën dhe të shuan Dhe të lan’ o shkba’ e ngratë Pa fole, pa zogj, pa shpatë, Këta qena, o shok,...

Lajmet e fundit

Beatrix bën dedikimin prekës për të atin e ndjerë: Do të bëj…

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj ditën e sotme ka bërë një dedikim prekës për babain e saj të ndjerë. I ati i këngëtares, i...

“E vrava me pistoletën që më dha vëllai i tij”, Dumanit tregon se si ekzekutoi Bujar Çelën

Zbardhet dëshmia e Nuredin Dumanit dhënë për prokurorët e SPAK në lidhje me një tjetër krim të kryer nga ai dhe banda e tij....

Socialistët refuzuan t’u jepnin votat për President, Alibeaj anulon mbledhjen e PD-së

Është anuluar mbledhja e thirrur ditën e sotme nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj.  Alibeaj ftoi të gjithë anëtarët e...

Steam Deck ofron mbështetjen më të mirë për Windows

Valve tani ka aktivizuar një nga drejtuesit më të rëndësishëm të Windows për Steam Deck, duke i lejuar përdoruesit të ndryshojnë relativisht lehtë sistemin...

Zgjedhjet në PD, Noka: Nuk refuzohet dot vullneti i një populli

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, duke folur për garën me vetëm një rival, tha se nuk ka pasur ambicie nga persona të tjerë. Sipas...