KATEGORI

Hijet e Shqipërisë

Gjirokastra/ Fotografi nga “Qyteti i Gurtë”,

Pamje të Gjirokastrës në shkurt 2016, vijnë përmes fotografive të publikuara nga arkitekti Besnik Aliaj.  Qyteti është pjesë e listës së Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s...

Një album me bukuritë e Kelmendit

Një album me foto të mrekullueshme të Tamarës sn Malësinë së Madhe, sjellë arkitekti dhe eksperti i territorit Besnik Aliaj. Në faqen e tij në...

Pamje fantastike e Urës së Mesit në Shkodër

  Pamje fantastike të Urës së Mesit në Shkodër, i sjell arkitekti i njohur Besnik Aliaj në profilin e tij në facebook. Ura  e Mesit është...

Telegraph: Berati mes 30 qyteteve më të bukur të europës

  Berati është renditur në vendin e dytë në 30 qytetet më të bukura në Europë. Renditja është publikuar nga agjencitë japoneze të turizmit, në...

Serena Bucaj, vajza pukjane shpallet “mbretëresha e Bukurisë” në Nju Jork

Një vajzë nga Puka, Serena Bucaj, është shpallur "Miss New York"-ut duke fituar në konkursin e bukurisë në metropolin më të madh të botës. E...

Fotoalbumi i rrallë: Kostumet nga të gjitha trevat shqiptare: asnjëra e mbuluar

Një kolazh piktoresk ku paraqiten foto të grave dhe vajzave nga të gjitha viset etnike të Shqipërisë. Nuk është vetëm Marubi apo fondi i...

Profil/ Adem Demaçi: Pritja ia vlen, kur di çfarë pret!

  "Pritja ia vlen, kur di çfarë pret". T'ia thuash këtë një të riu sot që rend t'i bëjë gjërat shpejt dhe e kërkon suksesin...

Nga malet e Pukës, në Tiranë e Bruksel: Viktimat shqiptare përndiqen nga hija e tregtisë së seksit

Të abuzuara nga gangsterët, të mohuara nga familjet dhe të braktisura nga shteti, gratë që u trafikuan si skllave seksi përballen me betejën e...

Lajmet e fundit

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...