KATEGORI

Me shty kohën

Ja si t’i mbani luleshtrydhet të freskëta për një kohë të gjatë

Kur fillon sezoni i luleshtrydheve, amvisat përpiqen t’i mbajnë për një kohë të gjatë të freskëta. Problemi me luleshtrydhet është se fillojnë të kalben...

Dhëndri nuk shkoi në dasmë, babai marton vajzën me të afërmin e tyre

Kultura të ndryshme shohim nga vende të ndryshme në borë, saqë ka dhe raste që për ne duken “tradita” qesharake apo gati absurde. Një...

Përhapet me mushkonjat/ Kush është virusi i ri që po kërcënon botën

Virusi Zika kërcënim real për botën. Studiuesit paralajmërojnë se njerëzimi mund të jetë në prag të një shpërthimi të ri të virusit Zika. Virusi...

Kurset pas shkolle për fëmijët/ Ekspertët: Kujdes se…!

Sipas ekspertëve, kurset sportive kanë benefite në lidhje me shëndetin mendor dhe fizik të fëmijëve. Edhe në Shqipëri, psikologët thonë se vitet e fundit...

Ndonjëherë, në fundjavë ndihem keq. Pse më ndodh dhe si të ndihem më mirë?

Nëse mendonit se ndjenja e vetmisë dhe mërzisë në fundjavë ju ndodh vetëm ju pa asnjë shpjegim, atëherë na lini t’jua shpjegojmë se sa...

Të fluturosh apo të rrëzohesh?! 5 sinjalet ëndrrave që nuk duhet t’i injoroni

A ju ka ndodhur ndonjëherë të zgjoheni e frikësuar apo plot emocione dhe të kërkoni në internet se çfarë kuptimi kishte ëndrra që keni...

Ju mund të digjni kalori edhe duke fjetur! Ndiq këto udhëzime

Humbja e peshës mund të jetë e vështirë, dhe ndërkohë që mbajtja e një diete të shëndetshme dhe ndjekja e një rutine stërvitore me...

Një udhëzues thelbësor i përditshëm për të arritur një jetë të mirë

Mos u ndjeni si i dështuar që nuk bëni miq në punën tuaj. Ju nuk keni nevojë për BFF për të qenë të mirë në...

Kjo mënyrë e të folurës për dështimet e karrierës është e gabuar

Shumë pak prej nesh janë olimpikë që garojnë nën presion të paimagjinueshëm, por shumë prej nesh përballen me zhgënjime shkatërruese në karrierë pasi kemi...

Disa arsye pse Ligji i Tërheqjes nuk funksionon me ju

Ligji i Tërheqjes bazohet në parimin se nëse e beson diçka vërtet, ajo do të të ndodhë, do të vijë në jetën tënde. Kjo...

Lajmet e fundit

Ra në rrjetën e SPAK, oficeri i Lezhës dikur kontrollonte gjyqtarët

Oficeri i Lezhës që u arrestua sot me urdhër nga SPAK dikur i është caktuar një rol i rëndësishëm në mbledhjen dhe koordinimin e...

Ulet nafta, Bordi i Transparencës nxjerr çmimet e reja

Bordi i Transparencës ka nxjerr çmimet e reja për ditën e sotme, ku vihet e re se nafta ulet në 229 lekë/litri. Në po...

Shqipëria porosit raketa antitank Javelin

Shqipëria është një nga disa vende që ka porositur për të blerë raketat antitank Javelin të prodhuara nga konsorciumi amerikan Javelin Joint Venture, e...

Scholz: Duhet të jemi të drejtë ndaj Ballkanit Perëndimor

Gjatë një fjalimi në Bundestag, kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha se nuk do të ketë procedurë të shkurtuar për anëtarësimin e Ukrainës në BE....

Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të rregulluar marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ditën e sotme bëri me dije se qeveria aktuale do të bëjë çmos dhe të pamundurën që...