KATEGORI

Këndonjësit

Nëse studentët e Mjekësisë si personeli, do të ishin vaksinuar…

Nga Erion Dasho Duke uruar që shpirti i studentit të ri të mjeksisë të prehet në paqe, nuk mund të mos ringrihen dy probleme të...

Arjan Sala na tregoi se paska edhe më të mirë

Nga Dom Gjergj Meta Të zhytur në problemet e mëdha të tranzicionit, në kakofoninë e politikës së përditshme që e thithim pandërprerë si ajrin e...

22 vjet nga bombardimet e NATO-s, nën një flamur drejt Perëndimit

Nga Shpëtim Idrizi Sot, bëhen 22 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s në mbrojtje të shqiptarëve të Kosovës. Sulmet kishin filluar në orën 19:45,...

Maskat? Lehtësuan qeveritë të manipulojnë njerëzit

Nga Dritan Shano Njerëzit mund të komunikojnë edhe duke i treguar tjetrit gishtin e mesit, por qyshse ekziston specia jonë, njerëzit krijojnë lidhje, shkëmbejnë informacion...

Ja u thashë mbrëmë, por nuk më dëgjuat

Nga Artan Fuga Po na shitet ideja se deputeti duhet të jetë specialist i zoti. Ku e di unë, për vreshtari, mjelje lopësh, ndërtime shtëpish,...

Mos e qani Gerin, por kërkojini llogari Ogertës e Ramës

Nga Erion Dasho Sigurisht që sot në komunitetin e mjekëve shqiptarë dominon dhimbja. Një prej më të mirëve prej nesh, Dr. Geri Husi u nda sot...

Rama, si mulli pa kokrra!

Nga Alket Veliu Edi Rama përditë po zhvillon një betejë private mes delirit të madhështisë për veten dhe asaj që ndodh realisht. Tallavitet me daulle...

Si me ta shpjegue bishtin e dardhës, o mik u huaj?

Nga Mehmet Elezi 1. “Ç’mund t’ju ndihmoj kundër pandemisë?”,- tha presidenti i një kompanie të huaj. Vaksina perëndimore, e pamundur. Gojca ose gojashka (maska) mbrojtëse, po. Përgatiti...

Duke shikuar nga qielli, të jetojmë si vëllezër mbi tokë

Nga dom Gjergj Meta Shalom! Shalom! Shalom! Tri herë përsëriti në gjuhën aramaike fjalën "paqe" Papa Françesku në Karakosh, përballë shëmbëllimeve të shkatërrimit dhe gërmadhave,...

Pse të gjithë ia kërkojnë vetëm Edi Ramës listat e pastra nga kriminelët?

Nga Enkel Demi Zoti Joseph Borell në konferencën për shtyp me kryetarin e qeverisë shqiptare bëri pikërisht këtë kërkesë, e cila ka kohë që i...

Lajmet e fundit

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...