KATEGORI

Këndonjësit

Përndjekësit e rinj të Zhitit

Nga: Mero Baze Në edicionin qëndror të lajmeve të TV Klan, pati një koment të ashpër ndaj një zyrtareje të Ministrisë së Kulturës, e cila...

Letër e hapun për deputetët e Kuvendit të Shqipërisë

Nga: Sami Repishti Zonja dhe Zotënij, Quhem Sami Repishti, qytetar i lirë i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, me origjinë shqiptare, për të cilën jam...

Surpriza e Bashës ndaj Topit dhe Metës

Nga: Skënder Minxhozi Kushdo mund ta quante një rikthim tek vlerat dhe një mohim parimor të llogarive elektorale e aleancave fluide, deklaratën e sotme të...

Blushi dhe nje “dejavu” e “katarsisit” te Nanos brenda PS

  Nga: Mero Baze Kundërshtari kryesor i Edi Ramës në Partinë Socialiste, Ben Blushi, po përpiqet ta kthejë betejën e tij për të drejtën e kandidimit...

Në sytë e Edi Ramës

Deklasimi, është një tipar që e ka shoqëruar Partinë Sociaiste qysh në themelimin e saj në vitin 1941 e deri më sot. Ka ndryshuar vetëm...

A pret miq?

Nga Enkel Demi Zakonisht, kur më qëllon të bëj shkrime, titulli është gjëja e fundit që vendos, madje pasi është bërë redaktimi dhe korrektura. Në...

Kongresi socialist dhe nostalgjia e vjetër e “sindromës së KPD”

  Nga: Skënder Minxhozi Kongresi i 19 marsit ka rindezur zjarrin e vjetër të debatit brenda PS. Një parti e mësuar me këtë ritual që nga...

E vërteta e dëshpëruar e Ilir Metës

Nga: Lorenc Vangjeli Nuk ka një shpjegim bindës se pse të mërkurën – një ditë pas tryezës me Ramën, Bashën, Metën dhe ambasadorin amerikan –...

Ata të tre, ne dhe zgjedhjet

Nga: Afrim Krasniqi Kryetarët e partive kryesore Rama, Meta, Basha si dhe disa kryetarë të tjerë të partive të vogla aleate ishin pjesë të së...

Pse një koncesion na vjedh shtatë herë?

Nga: Artan Fuga 1. Paguajmë taksa për rroga të nëpunësve të shtetit që në fakt nuk e bëjnë punën sepse puna e tyre jepet me...

Lajmet e fundit

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...