KATEGORI

OpEd

“Ja vdekje ja pushtet!”. A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?

Nga Artan Fuga Ja Vdekje ja Pushtet !!! Si është e mundur kjo batërdi, ky krim, kjo çmenduri? Ministria e shëndetit publik njofton për shtim të të infektuarve...

30 vjet pas 2 Korrikut 1990 keqardhja më e madhe është që nuk u largova

Sa herë hapja dritaren e shtëpisë, shihja Gjergj Gjon Palin e Kastriotëve… Nga Denion Ndrenika Në 2 Korrik të 30 vjetëve më parë u thye frika...

Milot-Fier, po vjen afera e radhës? Kompania greke po komandon shtetin?

Nga Klodian Tomorri Projekti i rrugës Milot- Fier është “gjylja e fundit” e premtimeve bombastike në infrastrukturë pas ëndrrave 3D të tuneleve, që nuk u dihet...

Sukseset e Qeverisë në luftën kundër koronavirusit…

Nga Dritan Shano Qeverisë nuk i rruhet që Bashkimi Europian nuk i lejon shqiptarët të lëvizin lirisht në hapësirën Schengen, ndërsa lejon serbët, malazezët dhe...

Heronjtë që i mbijetojnë luftës, i vret paqja pak nga pak

Nga Lorenc Vangjeli Diku nga fundi i janarit 1999, atëherë kur Kosova ishte në flakë, një djalë i ri, me flokë të gjatë e të...

Saimir Tahiri peng i votave që i duhen Rilindjes, jo i drejtësisë

Saimir Tahiri po ankohet se kthimi i çështjes ndaj tij në shkallën e parë është padrejtësi. Ai shton se drejtësia e vonuar nuk është...

Çfarë kënaqësie?! Tashmë kemi edhe “shokë” në çudirat tona

Nga Mustafa Nano Unë ndihem keq, kur shqiptarët e Shqipëria veçohen për keq. Ndihem keq, kur lexoj nëpër gazetat e Europës apo të Amerikës lajme...

Shqiptarët nuk duhet të votojnë partitë maqedonase, as LSDM-në

Thelbi i politikës “neokomuniste” të Zaevit është t'i fusë shqiptarët në një kazan shkrirës. Nga Arben Llalla Zgjedhjet vendore që u mbajtën në Maqedoni më 15...

O qirje Vangjelis… nuk e zhbëni dot gjakun e çamëve!

Nga Artan Hoxha Mbani frymën njerëz…. Çani: Kjo vjen nga greqishtja e vjetër, apo nga greqishtja e re?! Curri: O Çani, ti je me grek se unë!!! …dhe përballë...

A e di ministria e Arsimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane?!

Nga Artan Fuga A e di ministria e arësimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane !!! Gomarlliqet e pyetjes të 11 të testit të maturës shtetrore...

Lajmet e fundit

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...