KATEGORI

OpEd

A mund të zgjidhem deputet me këto premtime?

Nga Mentor Kikia Të dashur miq, të njohur e të panjohur drejtëpërdrejtë, Unë kam në plan të kandidoj në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare, si i pavarur. Padyshim,...

Të heqim dorë nga normaliteti

Të dashur miq, Në Shqipëri e në Ballkan numrat e të prekurve me COVID-19 po rriten. Ndjej për detyrë qytetare që t’ju ftoj të kujdesemi për...

Jetë nate? Brikeni ta kthejë mëngjezore, Redi të bëjë koktejl paçesh

Nga Enkel Demi Ogerta ka të drejtë, sepse Brikeni e teproi aq shumë me jetën e natën tek “N’mes”, sepse sipas Komitetit të Ekspertëve është...

Serbët e bëjnë punën e vet. Po shqiptarët?

Nga Mehmet Elezi Beogradi ka sajuar një mal me dosje, që kriminalizojnë shqiptarët. S’ka lënë gjykatë e kancelari botërore pa i dërguar për të vërtetuar se...

Po e shkruan vetë fundin e tij

Nga Mesila Doda Nuk ka më asnjë argument... nuk gjen dot më asnjë alibi, asnjë mbështetje... I vetëm në çmendurinë e tij, po tenton një akt...

Listat e hapura/ Të kesh dy b…, një ta mbash dhe një ta çash

Kur dëgjoje Rudina Hajdarin që përdëllohej me 133 fjalët e saj, pasi për listat e hapura jepnin jetën 85 për qind e shqiptarëve, të...

Bursa, suksesi i radhës i Ministrisë së Qametit

Nga Klodian Tomorri Java e kaluar ishte e ngjeshur me ngjarje politike. Zëdhënësit e Qametit baltosen pa të drejtë projektin e rrugës Milot-Fier duke i hyrë në...

Dua të bëhem edhe unë si Dritan Dajti

Nga Mentor Kikia Një i njohur, në një agjenci ku paguhen drita, gjoba... më njoftoi se kisha një gjobë 12.000 lekë të reja nga policia...

Edi Ramës i intereson një popull sa më i varfër dhe i sëmurë

Nga Enkel Demi Në 30 korrik Edi Rama do të ndryshojë Kushtetutën. Megjithëse zonja Merkel e veçoi Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut, megjithëse komisioneri për...

Unë e njoh Martin Camajn

Nga Erl Kodra Me Sigurimin e Shtetit, për herë të parë jam përballur në rininë time të hershme. Isha vetëm 16 vjeç, një gjimnazist që...

Lajmet e fundit

Bardhi: E paralajmëruam, Edi Rama mashtroi shqiptarët për listat e hapura

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me amendatmentet e propozuara nga maxhoranca sot në këshillin politik. Në një postim në rrjetet...

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Atentati ndaj Preng Gjinit, familja Reçi mohon akuzat!

Atentati ndaj Preng Gjinit të martën mbrëma është referuar në prokurori për veprat penale tentativë vrasje për motive gjakmarrje dhe shkatërrim prone me eksploziv. Mësohet...

Situatë e rëndë me krimin, FNSH dhe RENEA blindojnë rrugët

Lidhur me ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në vend, të gjitha drejtoritë vendore të Policisë, Shqiponjat, FNSH-n dhe RENEA janë angazhuar për ruajtjen...