KATEGORI

OpEd

A mund të jetë PD një faktor përmbysës i sistemit të drejtësisë?!

Nga: Skënder Minxhozi Prej disa ditësh demokratët janë hedhur në sulm, për të shtyrë me çdo kusht kalimin në parlament të ligjit që do të...

Jeta osh qef, por shkolla nuk osh qef

  Nga Mentor Kikia Një ngjarje e fundit na riktheu edhe njëherë në skenë problemin e madh të rregullit dhe disiplinës në shkollën tonë. Një mësues...

Xhesika

Nga: Lorenc Vangjeli Masakra në Elbasan ishte si shpërthimi i një mine, fitili i së cilës ishte ndezur që më shumë se dhjetë vjet më...

Dhëmbë të rëna në median online

  Nga Ermir Hoxha Ekziston një bestytni popullore, sipas së cilës, atij që sheh të pasmet e tjetrit i bien dhëmbët. Të vegjël, mu në atë...

Përndjekësit e rinj të Zhitit

Nga: Mero Baze Në edicionin qëndror të lajmeve të TV Klan, pati një koment të ashpër ndaj një zyrtareje të Ministrisë së Kulturës, e cila...

Letër e hapun për deputetët e Kuvendit të Shqipërisë

Nga: Sami Repishti Zonja dhe Zotënij, Quhem Sami Repishti, qytetar i lirë i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, me origjinë shqiptare, për të cilën jam...

Surpriza e Bashës ndaj Topit dhe Metës

Nga: Skënder Minxhozi Kushdo mund ta quante një rikthim tek vlerat dhe një mohim parimor të llogarive elektorale e aleancave fluide, deklaratën e sotme të...

Blushi dhe nje “dejavu” e “katarsisit” te Nanos brenda PS

  Nga: Mero Baze Kundërshtari kryesor i Edi Ramës në Partinë Socialiste, Ben Blushi, po përpiqet ta kthejë betejën e tij për të drejtën e kandidimit...

E vërteta e dëshpëruar e Ilir Metës

Nga: Lorenc Vangjeli Nuk ka një shpjegim bindës se pse të mërkurën – një ditë pas tryezës me Ramën, Bashën, Metën dhe ambasadorin amerikan –...

Lajmet e fundit

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...