KATEGORI

Këndonjësit

Është koha e urtisë

Më shumë se kurrë na vyn urtia. Kjo situatë nuk përballohet ndryshe. Urtia është cilësia e atyre grave dhe burrave që nuk veprojnë me...

Tek ai ballkoni që u hodh sot një tjetër viktimë a do ia plasim një koncert tjetër?

Nuk kanë kaluar shumë ditë, kur Rilindja shpikte një kurim të ri për të sëmurët me COVID-19 në Spitalin “Shefqet Ndroqi”. Propagandistët i çuan...

Veton Surroi, nazizmi, Rilindja dhe shumë shkrimtarë që Safeti nuk ka si t’i lexojë

Nga Enkel Demi Ai e mban maskën të varur si gushare dhe me gjasë që nuk ka lexuar një rresht të vetëm nga Veton Surroi....

Psikopati

Nga Enkel Demi Drita fillimisht ishte hije. Më pas u bë gjysëm dritë. Ai, mjekërbardhë që qahej, se e kishin çuar prej gjumit në pikë...

Edhe një herë: Mbyllja e shkollave është urgjencë!

Edhe një herë, mbyllja e shkollave është urgjencë për frenimin e pandemisë! Ato janë sot bomba biologjike të përhapjes së pandemisë! Nga Sali Berisha Nga 15 shtatori...

O+Gerta dhe komitetsa nuk do mbroheni dot nesër, se po vriten njerëz

Nga Mesila Doda Hap spitalet rajonale, Ogi.... pajis shërbimin parësor me protokollin e trajtimit të COVID-it në kushte shtëpie... Nëse jo, kjo quhet vepër penale e...

A ka profesionistë ky vend?!

Nga Erion Dasho Në datën 19 nëntor Fondit i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor shpërndau udhëzimin mbi trajtimin ambulator të pacientëve me COVID-19. Përkundrejt...

Ka një ilaç për ta nxjerrë vendin nga kaosi i pandemisë që e ka futur arroganca e qeverisë

Duke ndjekur situatën pandemike në vend... Nga Mesila Doda 1. Situata është në kaos të plotë... shtretër spitalorë nuk ka më, ndërsa shkollat vazhdojnë të jenë...

Iku Veri…, se Tirana ka kohë që ka ik…

Nga Enkel Demi Unë jam rritur tek 21-shi, të cilin e njohim si “21 dhjetori”. Jam rritur me Qamushin dhe Ver Llapën. Nuk kam qenë...

Mbreti dhe dikush tjetër

Nga Mehmet Elezi Shteti i mbretit Zog i kishte dhënë albanologut Norbert Jokli 5000 franga zvicerane (të atëhershme) me përfundue fjalorin etimologjik të gjuhës shqipe....

Lajmet e fundit

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia (film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Është koha e urtisë

Më shumë se kurrë na vyn urtia. Kjo situatë nuk përballohet ndryshe. Urtia është cilësia e atyre grave dhe burrave që nuk veprojnë me...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...