KATEGORI

Mejtime

Shpëtim Idrizi: Rama dhe Paloka zhgënjyes tek kuajt e ngordhur

Kryetari i PDIU-së nuk ka mundur ta fshehë dot zhgënjimin me kreun e qeverisë Rama dhe drejtuesin e opozitës, Paloka, të cilët kanë heshtur,...

E vërteta e Ben Blushit si mysafir i SFEVA-s së Vorio Epirit

Nga Arben Llalla Fotoja ku shihet deputeti Ben Blushi me disa të rinj dhe pas tyre dallohet flamuri grek dhe ai shqiptar është bërë në...

Ikja!

Erisi, Bledi, Danjela, Endri, Eduardi, Brunilda, Eljana, Ornela e Adriano, janë nëntë fëmijë të mitur, nga 1 deri në 6 vjeç. Janë portrete që...

Mesila Doda: Burokratët në Bruksel po perëndojnë ëndrrën për paqe e bashkëpunim

Deputetja e PDIU-së në Forumin e Crans Montana flet për vlerat e Shqipërisë dhe me veçantitë, me të cilat i ofrohet Bashkimit Europian “Besoj në standartet...

Mesila: Doktor, paskam gabu…

Mesila Doda, deputete e PDIU gjendet në Vjenë në punimet e Forumit të Crans Montana. Por, në Kuvendin e Shqipërisë Ben Blushi ka referuar...

Rasti i Kumanovës skenari i gatuar nga Presidenti Ivanov?

Prokuroria Speciale duhet të arrestojë Sinisha Alesovskin dhe Shenasi Mehmetin, pasi kanë falsifikuar dokumentet dhe kanë hartuar dokumente zyrtare për rastin, pasi ka ndodhur...

Mesila Doda: Blushi e Hafizi kopjuan PDIU-në për Presidentin nga populli

“Kur të keni nevojë të mësoni se si bëhet poltikë e mirë, pozitive dhe me vizion ejani se jua mëson PDIU, por  kemi një...

Vota kundër e LSI për reformën në drejtësi

Ajo që pritej këto kohë, ose të paktën kështu është artikuluar në media nga analistë e politikanë, ishte blerja e votave nga mazhoranca në...

Mesila Doda: Brexit na mëson të bashkohemi në një Shqipëri

“BE u katandis në një korporatë burokratësh njerëzish pa vizion e pa ide që nuk inspirojnë dot askënd” “Europa e sotme nuk ka asfare fytyrën...

Ministrja Nikolla, dy mesazhe në një ditë

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolli kërkoi sot ndjesë, (megjithëse me vonesë),  për mungesën e plotë të saj, nëpër institucionet arsimore, atje ku dhunohen egërsisht...

Lajmet e fundit

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Një shekull gruaja e legjendës Selman Stërmasi

Zonja Nezihat Stërmasi është gruaja e legjendës së futbollit shqiptar dhe të Tiranës, Selman Stërmasi. Ajo kishte sot ditëlindjen dhe mbushi plot një shekull,...