KATEGORI

Mejtime

Nuk ndahet nga “tufa”/ Elton Arbana i Shijakut i fal tenderin 8 mln lekë “Kastratit”

Vartësit e  kryeministrit Rama duket se po e zbatojnë më përpikmëri urdhrin e tij, që tenderët për blerje nafte t’i jepen pa hezitim kompanisë...

Emiriana Sako 5-fishon taksën e Gjelbërimit në një qytet të betonizuar

Rizgjedhja e Emiriana Sakos në bashkinë e Durrësit u ka kushtuar shumë qytetarëve të Durrësit sepse nga sot atyre u duhet të paguajnë më...

Vendi në krizë për karburant, Kastrati “përpinë” tregun/ Emiriana Sako i jep tenderin 162 mln lekë pa garë

Kompania “KASTRATI shpk” është bërë e preferuara e qeverisë dhe e vendorëve, si e tillë përfiton çdo projekt pa garuar fare.  Këtë herë Kastrati...

Vendi në panik nga ushqimet e pasigurta/ AKU merret me tenderë abuzivë dhe “bllokon” laboratorët

Institucionet në vendin tonë tregojnë gjithmonë se nuk funksionojnë si duhet dhe asnjëherë nuk japin zgjidhje për rastet emergjente që vënë në rrezik qytetarët....

Luan Kapri dhe “Gëzimi i Kashtës” rekord abuzimesh, rrëmbejnë 1 mld lekë në Përrenjas për plehra

1 miliard lekë do të japë bashkia Përrenjas, nën drejtimin e Nuri Belbës, për transportimin e mbetjeve në metalurgjikun e Elbasanit. Sikur të mos...

Emiriana Sako shpërdoron fondet e rindërtimit/ 5 mld lekë për 2 tenderë abuziv

Emiriana Sako, duket se e ka filluar me vrull “punën”, pasi u rizgjodh  në krye të Bashkisë Durrës. Konfirmimi që mori në mars po...

Premton se do të sjellë ujë, por vjedh para/ Bashkia Korçë tender abuziv 6 mln lekë

Të gjithë qytetet në vendin tonë vuajnë mungesën e ujit të pijshëm dhe në kaq vite akoma nuk është gjetur zgjidhje. Përgjegjëse për këtë...

Rusia sulmoi në kufijtë e NATO-s, po tani?

Rusia nisi një breshëri sulmesh kundër një baze ushtarake në Ukrainë, vetëm 11 milje larg kufirit me Poloninë. Rreth 1000 vullnetarë që kishin mbërritur...

Tirana “digjet”, Veliaj “krihet”

Prej 4 ditësh qytetarët e Tiranës dalin në protestë kundër rritjes së çmimeve, ndërsa sot thirrjet e tyre  po kulmojnë me marshimin e nisur...

Çmimet rriten, ekonomia shqiptare rrënohet çdo ditë

Largimi i pandemisë pritej të shënonte ri ngritjen ekonomike për vendin tonë, por në fakt po ndodh krejt e kundërta. Ekonomia shqiptare po zhytet...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...