KATEGORI

Magazine

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Dhimitër Orgocka

Artisti i njohur dhe regjisori i njohur Dhimitër Orgocka është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmin e ka bërë me dije Teatri i Korçës...

Me këngën “Oj Hanë” përkujtohet Muharrem Qena (film)

Kënga “Oj Hanë”, e kënduar nga Muharrem Qena është risjellë edhe nga familja Qena, vite më parë, dhe po me këtë këngë, kjo familje...

Flori Mumajesi vjen ndryshe, zbulon projektin “Dhemb” (film)

Flori Mumajesi iu rikthye muzikës pas një viti mungesë. Pas një heshtje të gjatë, këngëtari i mirënjohur zbuloi ekskluzivisht për ABC projektin më të...

Në të s’ëmës 2020! (film)

Parodistët e Vlorës kanë realizuar së fundmi një parodi të quajtur "Në të s’ëmës 2020!". Në këtë parodi të luajtur nga Afrim Agalliu dhe Agron...

Shumë i dolën kundër pas fitores në “Festivalin e Këngës”, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Pas fitores së Anxhelës...

E ardhmja është vajzë/ Megi Pojani përlotet nga mesazhi i babait të saj, kurse oficerja e policisë tregon si qëndroi në koma (film)

“E ardhmja është vajzë” ka dhuruar sërish emocione të forta dje, falë protagonisteve, por dhe për momentet e ngarkuara me emocione. Të mërkurën Ermira Çaushollin...

Asnjë e papritur, Anxhela Peristeri fiton festivalin e Këngës (film)

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata finale e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH. Pas tre netëve spektakël, juria e festivalit ka shpallur fituese...

E çuditshme/ RTSH dhe organizatorët e festivalit nuk e ftojnë fituesen e vjetshme, Arilena Arën as të dhurojë trofeun

Tradita e festivaleve në Shqipëri e do që fituesi i edicionit të kaluar të ftohet nga organizatorët për të performuar këngën fituese natën e...

Conchita shqiptare, Mirudi shkon në Festival i veshur me fustan (film)

Quhet Durim Morina, por emrin e artit e ka “Mirudi”. Ndoshta nuk do ta fitojë Festivalin e Këngës në RTSH, por është e sigurtë që...

Kiço Londo lirohet nga detyra e drejtorit të Teatrit Eksperimental, e zëvendëson Altin Basha

Kiço Londo është liruar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental, “Kujtim Spahivogli”. Mësohet se në vend të tij është emëruar në detyrë regjisori...

Lajmet e fundit

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...