KATEGORI

Magazine

Asnjë e papritur, Anxhela Peristeri fiton festivalin e Këngës (film)

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata finale e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH. Pas tre netëve spektakël, juria e festivalit ka shpallur fituese...

E çuditshme/ RTSH dhe organizatorët e festivalit nuk e ftojnë fituesen e vjetshme, Arilena Arën as të dhurojë trofeun

Tradita e festivaleve në Shqipëri e do që fituesi i edicionit të kaluar të ftohet nga organizatorët për të performuar këngën fituese natën e...

Conchita shqiptare, Mirudi shkon në Festival i veshur me fustan (film)

Quhet Durim Morina, por emrin e artit e ka “Mirudi”. Ndoshta nuk do ta fitojë Festivalin e Këngës në RTSH, por është e sigurtë që...

Kiço Londo lirohet nga detyra e drejtorit të Teatrit Eksperimental, e zëvendëson Altin Basha

Kiço Londo është liruar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental, “Kujtim Spahivogli”. Mësohet se në vend të tij është emëruar në detyrë regjisori...

E ardhmja është vajzë/ Anxhelës i është dashur të punojë që 15 vjeç, kurse Emanuela rrëfen mes lotësh humbjen e babait (film)

I është dashur të punojë që 15 vjeç, por nuk kanë qenë këto momentet më të vështira që ka kaluar në Greqi. Anxhela Peristeri rrëfeu...

Zbulohen detaje nga jeta private e Ivanka Trump, cilat takime “romantike” ia refuzon burrit

Ivanka Trump ka ironizuar ashpër së fundmi sugjerimet e bashkëshortit për darka romantike, që janë gjithmonë të lidhura me bizneset e tij ose të...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Kujdes! Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma mund të keni COVID-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në...

“E ardhmja është vajzë”/ Albana Osmani përlotet, se i zbulohet “pika e dobët”. Oriola Pampuri rrëfen në lot ndarjen e dhimbshme me njeriun e...

Moderatorja Albana Osmani është surprizuar në rubrikën “Djemtë e jetës sime”, madje edhe përlotur kur ka parë videomesazhin. Por, cili ka qenë ky djalë nga...

Koronavirusi i mori jetën regjisorit të mirënjohur, fjalët e dhimbshme të mbesës: Xhyshi im, ti të premtove…

Regjisori Muharrem Fejzo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit, teksa ishte i shtruar në spital. Gjendja e tij ishte e rënduar prej disa ditësh. Alina Fejzo, mbesa...

Lajmet e fundit

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

554 raste të reja me COVID dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 554 raste të reja me COVID nga 3477 testime të kryera në total....