KATEGORI

Magazine

Aktori rrëfehet për herë të parë: Dikur punoja kopshtar te vila e Sandër Frangajt (film)

Marius Dervishi apo i njohur me nofkën Zebervoki është një nga djemtë më të talentuar shqiptarë në fushën e kinematografisë. Ai e ka nisur fillimisht karrierën si...

Romani “Kutia…” dorëzohet në Pera Palace Hotel, aty ku zhvillohen ngjarjet

Konsullata shqiptare në Stamboll dorëzoi ditën e sotme romanin e Mira Meksit “Kutia e Agatha Chrstie-t” në Pera Palace Hotel, ku zhvillohen ngjarjet e...

Superushqimi që do t’ju ndihmojë të humbni peshë si me magji

Frutat dhe perimet janë një zgjedhje ideale për mëngjes dhe drekë. Sidoqoftë, përveç këtyre, ekziston një përbërës që mund të ndihmojë shumë në humbjen...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...

Ndiqni LIVE “Unazën e Zjarrtë”, hëna po zë diellin (film)

Banorët e pjesës më të madhe të hemisferës veriore po bëhen dëshmitarë të një eklipsi diellor. Kjo ngjarje quhet eklipsi unazor. Hëna do të shihet...

Greqi/ Sapo kishte bërë vaksinën AstraZenca, ndërron jetë stilisti 40-vjeçar

Një stilist grek, është gjetur i pajetë brenda shtëpisë së tij, nga shoqja e ngushtë. Stilisti 40-vjeçar Nassos Katris, nuk i ishte përgjigjur telefonatave të...

I përket Luftës së Dytë Botërore, gjendet një skafandër e veçantë në Vlorë (foto)

Një skafandër zhytësi që i përket Luftës së Dytë Botërore është gjetur në Vlorë. Raportohet se skafandra  është gjetur këtë të martë nga një...

Ndarja nga jeta e Pirro Manit, Elia Zaharia: Arsyeja përse u dashurova me teatrin, na le bosh

Elia Zaharia ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur Pirro Mani. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Zaharia shprehet...

Mes lotësh, Jonida Vokshi rrëfen për herë të parë momentin e vështirë nga ardhja në jetë e Emit (film)

Një ndër rubrikat më emocionuese në “E Ardhmja është vajzë” është “Në mundsh!”. Një ndër momentet më të lumtura të jetës për Jonida Vokshin...

Milaim Zeka i del në mbrojtje gjyqtares Enkeleda Kapedani: Video në Tik Tok? Mund t’i bënte kushdo, edhe gruaja ime (film)

Gazetari Milaim Zeka i ka konsideruar të tepërta reagimet në rrjetet sociale dhe jo vetëm në lidhje me videot e publikuara të kryegjyqtares Enkeleda...

Lajmet e fundit

Këshilli i Europës evidenton masakrën elektorale të 25 Prillit. Raporti karton i kuq për Qeverinë

Asambleja Parlamentare të Këshillit të Europës në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri ka theksuar se raporti i KiE evidenton elementët e masakrës elektorale të...

Java Çame/ Sibora Bitri ja merr “Tumankuqes” (film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore çame, duke qënë se edhe jemi në...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...