KATEGORI

Llogje

Rama-Berisha tri orë llogje në parlament

Berisha-Ramës: Na nxore prap Nexhmijen në televizor… Rama-Berishës: ..Dilje xhiro nga liqeni me varkën e Sulos për të parë Nexhmijen kur ndente rrobat... Berisha-Ramës:  ...Ja pse...

Edi Rama “cullak” në parlament..

"Keni dalë dhe keni thënë që ky draft qenka draft që më nxori mua cullak. Që të dal cullak s’ka nevojë të bëj drafte me...

Në gjurmët e debatikases që s’di ku fle e ku zgjohet

“Pata një ftesë publike nga FREESSH-i për të marrë pjesë në një aktivitet të tyre të quajtur FRESSSH Green. Sigurisht që mu bë qejfi...

Sulm parukierëve/ Rama: Shqipëria berberhania e planetit…

“Nuk kam gjë me zbukurimin e flokëve por ideja është mos të bëhen parukierë aq sa janë jurist në Shqipëri.. sepse do bëhemi berberhanja...

Te pallati i Saimir Tahirit na del gjumi

“Të tjerë duam, të tjerë na duan.. te pallati i Saimir Tahirit na del gjumi. J.K”, shkruan Lolita në facebook, duke marrë shkas nga...

Kokëderr apo Kokëdhimë

  “Dialog i "kokave" të këtij vendi: - Ai të quajti "Kokëderr" ! - Kurse ty "Kokëdhimë" !”, shkruan Edi Oga në facebook duke marrë...

Nard Ndoka në katror

Nga Edmond Arizaj   Rende. Jemi shume rende. Nuk po orientohemi dot vete, vaj halli te orientojme te tjeret. Jemi kthyer ne nje nivel gati medioker. Shembulli me i...

Kush e mori vesh ç’donte të thoshte kryetarja e FRESSH-it për Saimir Tahirin

Kryetarja e FRESSH, Joleza Koka, është bërë 24 orët e fundit më e klikuara në rrjet për shkak të një fjalimi që ka mbajtur...

Leter Fatos Nanos

"Na rritën prindërit duke na thënë se je hajduti më i madh dhe e keqja më e madhe e këtij vendi, po hajdutë më...

Kë kursen bombula, e grin kallashi

"Kë kursen bombula, e grin kallashi !!! (O do ikim nga ky vend, o do "ikim" në këtë vend !) Me sa po kuptoj, në të...

Lajmet e fundit

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...