KATEGORI

Llogje

Rama jep këshilla se si jepet ryshfeti (film)

Analisti Vehap Kola ka ironizuar kryeministrin i cili në të gjithë daljet e tij fajin ua vendos shqiptarëve për ryshfetin e Rilindjes. “8 vjet nuk...

Sony NRG i habit të gjithë: Kam qenë i lidhur me motrën e Arjan Çanit (film)

Sony NRG ka bërë një rrëfim 360 gradë në ABC-në e Mëngjesit. Ai ka treguar gjithçka nga fillimet me grupin “The Dreams” dhe deri...

Edi Rama-Eni Vasilit: Jemi si çift romantik që s’na lënë disa burra të bëjmë muhabet (film)

E ka për zemër t’i thonë se këput “të forta”, por u bë kohë që nuk qëllon një të vetme. Edhe dje në “Open” Edi...

Edi Rama në Turqi/ Erdogan e çon tek masazhatori për dhimbjet e mesit

Dihet që kryeministri i Shqipërisë prej kohësh vuan nga dhimbje të forta të mesit. Për këtë arsye ka kërkuar ndihmën e vëllamit Erdogan, pasi...

John Alite i penduari shqiptar i mafies me mbështetësit e Donald Trump tek pushtojnë Capitol hill (foto)

Ditën e djeshme në protestën e dhunshme të zhvilluar në SHBA, ishte edhe John Alite i penduari shqiptar i mafies dhe një nga mbështetësit...

Çmimi marramendës/ Ja sa ka kushtuar xhaketa e Ramës gjatë vizitës sot në Vlorë

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme qytetin e Vlorë ku ka ndjekur nga afër punimet në Lungomare. Ajo që ra më shumë në...

Djegia e selisë, ironizon shkodrani Fatmir Bashli: Shyqyr që u dogj, se morëm vesh se ka seli PS-ja në Shkodër (film)

Shkodrani i mirënjohur, Fatmir Bashli ka qenë i ftuar tek Abc-ja e mëngjesit. Si përherë nuk është kursyer në kunjat e tij therrës. Ai,...

Kufizime, rebelim dhe vështirësi financiare: Çfarë parashikojnë letrat Tarot e Bora Jones për vitin 2021 (film)

Një periudhë e vështirë na pret në 2021. Parashikuesja e fatit, Bora Jones në një lidhje me Skype nga SHBA-ja në Abc-në e mëngjesit tha...

Prifti grek këshillon besimtarët: Mos e pranoni vaksinën, bëhet me bebe të abortuara

Një prift në Greqi u ka bërë thirrje besimtarëve që të mos e bëjnë vaksinën për koronavirusin. Sipas metropolitit të Kythera-s, vaksina është prodhuar...

Cakaj dorëzon dorëheqjen tek Rama: Do angazhohem si kandidat për deputet në zgjedhje

Gent Cakaj ka mbyllur kapitullin i tij si ministër i jashtëm në detyrë duke u rikthyer në kabinetin qeveritar. Përmes një statusi në Facebook, Cakaj...

Lajmet e fundit

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...